Sovetski sakinlerine şad xeber
10 Mart 2014 Bazar Ertəsi 01:02
Abid Şerifov: Sovetski adlanan yerden zorla heç kim evinden çıxarılmayacaq. Bu mümkün deyil.
Belelikle, Sovet İttifaqının dağılma prosesi davam edir. Bu prosesin uzun ve ağrılı çekeceyi evvelden de belli idi. Amma yorğun ve ezik-pozuq Rusiyanın bir müddet başının özüne qarışması bizde, yeni keçmiş sovet respblikalarında bele bir tesevvür yaratmışdı ki, müsteqillik sarsılmazdır, dönmez ve ebedidir.

Ukrayna olayları kimi hadiseler ise sübut edir ki, ne qeder ki, imperiya qonşuluğu var heç neyin ebediyyetine arxayın olmaq olmaz. Sovetin her bir atributundan qurtulmaq lazımdır. Ali geceqondusundan tutmuş, beynimize yeridilmiş sovetin tehsili ve tibbi yaxşı idi insafen tipli esaret mentiqine qeder: her bir qalıqdan. Baş nazirin müavini Abid Şerifovla söhbetde biz Sovetski camaatının taleyin mövzusuna bir daha qayıtdıq. Ümumi sözler çox oldu, Abid müellim konkret danışmaq istemese de, söhbetin gedişinde bir meseleni özüm üçün deqiqleşdire bildim. Texminen 3 aydan, yeni inventarlaşdırma başa çatandan sonra az saheye malik sakinlerin problemleri hell olunacaq. Hetta onlar üçün ayrıca menzil tikintisi de mümkündür.

Abid Şerifov: "Sovetski"den zorla heç kim evinden çıxarılmayacaq. Bu mümkün deyil. Evlerinin sahesi az olan sakinlerin meselesi ayrıca müzakire olunacaq. Onlar dövletin qayğısından kenar qalmayacaq..."DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar