Oqtay Esedov İrana sefer edib
18 Fevral 2014 Çərşənbə Axşamı 10:49
Parlament nümayende heyeti Oqtay Esedov başçılığında İET-na üzv dövletlerin Parlament İttifaqı Konfransının 9-cu sessiyasında iştirak edecek.
Fevralın 18-de Milli Meclisin Sedri Oqtay Esedovun başçılığı ile parlament nümayende heyeti İslam emekdaşlığı Teşkilatına üzv dövletlerin Parlament İttifaqı Konfransının 9-cu sessiyasında iştirak etmek üçün İran İslam Respublikasına sefer edib.

ANS PRESS-in melumatına göre, nümayende heyetinin terkibine Milli Meclisin Aqrar siyaset komitesinin sedri Eldar İbrahimov, parlament Aparatının rehberi Sefa Mirzeyev ve diger resmi şexsler daxildirler.

Tehranda keçirilecek İeT Parlament İttifaqı Konfransının növbeti sessiyasında qurumun daimi komitelerinin qetnameleri tesdiq olunacaq. Teşkilata üzv dövletler arasında emekdaşlığın bu günü ve gelecek inkişaf perspektivleri barede fikir mübadilesi aparılacaq, bir sıra teşkilatı meselelere baxılacaq. Sessiyada parlament nümayende heyetleri başçılarının çıxışları nezerde tutulub.

evvelceden xeber verildiyi kimi, teşkilatın daimi komiteleri artıq öz işine başlanıb. Milli Meclisin deputatları Cavanşir Paşazade, Mirkazım Kazımov, Xanhüseyn Kazımlı bu tedbirlerde iştirak edirler.

Tedbir çerçivesinde Müselman Qadın Parlamentarlarının 3-cü konfransı ve Felestine dair daimi komitenin növbeti iclası keçirilecek.

Sefer zamanı Milli Meclisin Sedri Oqtay esedovun sessiyada iştirak eden nümayende heyetlerinin rehberleri ile bir sıra görüşleri nezerde tutulub.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar