Lale Şövket: Onlar Heyder Aliyeve tay ola bilmezler
07 Sentyabr 2013 Şənbə 01:51
Liberal partiyanın sedri Lale Şövket Milli Şuranı terk etmesi barede KİV-lerde yayılan xeberlere aydınlıq getirib.
Liberal partiyanın sedri Lale Şövket Hacıyeva Milli Şuranı terk etmesi barede KİV-lerde yayılan xeberlere aydınlıq getirib. Keçmiş dövlet katibi Virtualaz.org emekdaşı ile söhbetinde deyib ki, o eslinde yer almadığı strukturu terk ede bilmezdi. “Milli Şuranın yaradılması haqda danışıqlar Eldar Namazov, AXCP ve Musavat arasında bağlı qapılar arxasında getdi. Yeni layihenin mahiyyeti barede heç kimin tesevvürü olmadı. Men bu koalisiyanın formalaşdırılmasına ancaq Rüstem İbrahimbeyovun zenginden sonra celb olundum. O, situasiya haqda mene danışdı ve yeni müxalifet koalisiyasına daxil olmağımı xahiş etdi. Biz İbrahimbeyovla hele Moskvadan yaxşı tanışıq” Lale Şövket bildirib.
Liberal partiyanın sedri deyib ki, hele o vaxt Milli Şurada bir-birine salam vermeyen siyasetçilerin temsil olunduğunu deyib ve bele adamlarla bir masa arxasında oturmaq fikrinde olmadığını bildirib: “Bele razılaşma oldu ki, men bu teşkilata ancaq Rüstem İbrahimbeyov Azerbaycana qayıdarsa daxil olaram. Ancaq bundan sonra iyun ayında mene Eldar Namazov zeng etdi. Ve R.İbrahimbeyov Rusiya vetendaşlığı meselesini hell ede bilmeyenden sonra E.Namazov ve Sülheddin ekber menimle görüşe geldi. Biz situasiyanı detallı şekilde müzakire etdik, men dedim ki, bu layihe ne strateji, ne taktiki baxımdan düzgün hesablanmayıb”.

Lale Şövket daha sonra deyib ki, bu adamlar R.İbrahimbeyovu ciddi şekilde aldatdılar. “O, bütün müxalifeti birleşdirmeye imkan tapan kimi güclü hücumlarla qarşılaşdı. “Yeni Müsavat” qezeti Milli Şuraya ve İbrahimbeyova qarşı feal kampaniya apardı. Bu kampaniyanın teşkilatçıları inandırmağa çalışırdılar ki, Milli Şura Rusiyanın layihesidir. Sual olunur: eger Milli Şura Rusiya layihesi idise bes Musavat, AXCP ve Eldar Namazovun qisminde qerbyönümlüler niye onun yaradılmasında feal iştirak edirdiler?” Lale Şövket bildirib.

Keçmiş dövlet katibi elave edib ki, indi bu qüvveler Milli Şuranı yeniden Ictimai Palataya çevirdiler: “Men bunda mentiq görmürem”. Lale Şövket elave edib ki, R.İbrahimbeyov pasport meselesini hell ede bilmeyen kimi bu adamlar qezetlerinde ona qarşı tebliğata başladılar. “Men bele adamlarla işleye bilmerem. Onlar meni ittiham edirler ki, Heyder eliyevin vaxtında az qala ölkede esas adam olmuşam. Düzdür, men Heyder eliyevin komandasının üzvüydüm ve bununla fexr edirem. Bu, heyatımın bir sehifesidir. Men onunla işlemişem. Onlar şexsiyyet ve siyasetçiler olaraq heç vaxt Heyder eliyeve tay ola bilmezler...”


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar