İlham Eliyev Fransa prezidenti ile görüşdü
29 Noyabr 2013 Cümə 21:44
İlham Eliyev Fransa prezidenti ile görüşdü. Fransa prezidenti Azerbaycanın elde etdiyi iqtisadi uğurların ölkesinde maraqla izlendiyini vurğulayıb.
Noyabrın 29-da Vilnüsde Azerbaycan Respublikasının prezidenti İlham Eliyevin ve Fransa Respublikasının prezidenti Fransua Ollandın görüşü olmuşdur.

Görüşde Azerbaycan ile Fransa arasında siyasi, iqtisadi, energetika ve medeniyyet sahelerinde emekdaşlığın inkişafından memnunluq bildirildi. Fransa Prezidenti Fransua Olland Azerbaycanın elde etdiyi iqtisadi uğurların ölkesinde maraqla izlendiyini vurğuladı. Fransa şirketlerinin Azerbaycanda uğurla fealiyyet gösterdiyi qeyd edildi ve bu fealiyyetin gelecekde de genişlendirileceyine eminlik ifade olundu.

İkiterefli elaqelerin genişlendirilmesi üçün qarşılıqlı marağın olduğu bildirilen görüşde Azerbaycan ile Fransa arasında emekdaşlığın Avropa İttifaqı çerçivesinde inkişafının ehemiyyeti qeyd edildi.

Söhbet zamanı Ermenistan-Azerbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişesinin helline ve qarşılıqlı maraq doğuran diger meselelere dair fikir mübadilesi aparıldı.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar