Artur Rasizade Macarıstan dövlet katibini qebul etdi
28 Yanvar 2014 Çərşənbə Axşamı 17:45
Azerbaycan Respublikasının baş naziri Artur Rasizade Macarıstanın xarici işler ve xarici iqtisadi elaqeler üzre Dövlet Katibi Peter Siyartonu qebul edib.
ANS PRESS-in Nazirler Kabinetinin saytına istinaden verdiyi melumata göre, görüş zamanı Azerbaycanla Macarıstan arasında elaqelerin yüksek seviyyede olduğu vurğulanmaqla, qedim tarixe ve medeniyyete malik her iki dost ölkenin emekldaşlıq üçün daha böyük perspektivleri olduğu xatırlanıb. Terefler Azerbaycan-Macarıstan iqtisadi emekdaşlıq üzre hökumetlerarası komissiyasının 3-cü iclasından öten dövr erzinde görülmüş işleri nezer almaqla, qarşılıqlı faydalı emekdaşlıq imkanlarının daha da genişlendirilmesi yollarını müzakire edibler.

Baş nazir Artur Rasi-zade Hökumetlerarası Komissiyanın müzakireleri zamanı esasen qeyri-neft sektorunda müşterek müessiselerin yaradılmasına, habele tikinti, kend teserrüfatı, erzaq tehlükesizliyi, eczaçılıq, turizm ve b. istiqametlerde birge layihelerin icrasına diqqet yetirmeyi tövsiyye edib.

Sonda semimi qebula göre Azerbaycan hökumetine derin teşekkürünü bildiren Peter Siyarto respublikamızın süretli iqtisadi inkişafının şahidi olduğunu nezere çatdırıb. O, hemçinin Macarıstan dövletinin bütün beynelxalq tedbirlerde her zaman Azerbaycanın yanında olduğunu, xüsusen Ermenistan-Azerbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişesinde erazi bütövlüyü ve serhedlerin toxunulmazlığı prinsiplerini birmenalı şekilde desteklediyini bir daha beyan edib.

Qebulda terefleri maraqlandıran diger meseleler etrafında da geniş fikir mübadilesi olub.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar