Allahşükür Paşazadə Seudiyye Erebistanına sefer edecek
18 Fevral 2014 Çərşənbə Axşamı 10:17
Qafqaz Müselmanları İdaresinin (QMİ) sedri Şeyxülislam Allahşükür Paşazade ve rehberlik etdiyi nümayende heyeti martın 1-de Seudiyye erebistanına sefer edecek.
Bu barede ANS PRESS-e Qafqaz Müselmanları İdaresinin (QMİ) metbuat xidmetinin rehberi Rehime Dadaşova melumat verib. O bildirib ki, Seudiyye erebistanına seferin meqsedi builki Hecc mövsümü ile elaqedar teşkilati meseleleri hell etmekden ibaretdir.

Rehime Dadaşova sefer çerçivesinde Şeyxülislam Allahşükür Paşazadenin Seudiyye erebistanı resmileri ile bir sıra görüşler keçireceyini deyib. Sefer çerçivesinde A.Paşazade Seudiyye krallığının Hecc naziri ile de görüş ve builki müqeddes Hecc seferinin teşkili ile elaqedar meseleler müzakire edilmezi nezerde tutulub.

Azerbaycan Hecc missiyasını heyata keçiren Qafqaz Müselmanları İdaresi ile Seudiyye erebistanının Hecc Nazirliyi arasında müvafiq protokol imzalanacaq. Senedde builki Hecc seferi zamanı yerleşdirilme mekanları, neqliyyat vasiteleri ile temin edilme meseleleri, eyni zamanda zevvarların ziyaretlerini daha mükemmel şekilde heyata keçirmeleri ile bağlı meseleler öz eksin tapacaq. 


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar