Tebii meyve şireleri şefa menbeyidir
31 Yanvar 2014 Cümə 07:40
Şiresini çekmek üçün ancaq tebii, geni deyişmemiş meyvelerden alın.
Alimler sübut edibler ki, meyve şireleri 1001 derdin dermanı ola biler. ANS PRESS-in melumatına göre, şiresini çekmek üçün genetik modifikasiyaya uğramış gözel görünüşlü yox, mehz çürük qurdlu meyveleri almaq lazımdır.Tebii onların şiresini çekerken temizlemek lazımdır. Bilmelisiniz ki, meyvede eger qurd varsa demeli o meyve vitaminle zengindir ve geni deyişilmeyib.

Qreypfrut şiresi yuxusuzluğu ve yorğunluğu aradan götürür, qan damarlarının elastikliyini artırır, hezm prosesini ve qara ciyerin funksiyasını yaxşılaşdırır. Vitamin S ile zengindir. İmmuniteti artırır.Boyreklerde daşı tam eridir.Her gun 1st icilerse insanı arıqladır.


Alma şiresi ağ ciyeri ve böyrekleri temizleyir. Bu şire demirle zengindir. Bu sebebden qan-damar sistemi üçün çox faydalıdır. Hezm prosesini yaxşılaşdırır, toksinleri çıxardır. Alma istah açır. Yemekden qabaq içilende istahı artırır. Ancaq geni deyişilmiş alma yox, bazarda satılan çürük, qurdlu almanı alın. Vitamin onlardadır.Albalıya qırmızı rengi veren "antosiyanin" maddesi hüceyre yenileme, yeni antioksidant xüsusiyyetine sahibdir. Bu sebebden günde bir stekan albalı suyu içmek bedenin gündelik antioksidant ehtiyacını qarşılayır. Ürek ve damar narahatlıqlarından xerçenge qeder, xestelik riskini azaltmağa kömekçi olan vişne, ezele ağrılarının yüngülleşdirilmesi, yaddaşın inkişafı ve çeki tenzimleme kimi mövzularda da tesirli olur. Sidik qovucu xüsusiyyetleri, mede ve qaraciyerin nizamlı olaraq işine kömekçi olur. Albalı suyunu dadlandırmaq üçün nane yarpağı istifade ede bilersiniz.Nar suyunun prostat vezinde xerçeng hüceyrelerinin inkişafına mane olduğu müeyyenleşib. Hemçinin, nar suyu prostat xerçenginin sümüye keçmesinin de qarşısını alır.
DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar