Qadınlar üçün faydalı meslehetler
09 Mart 2014 Bazar 05:14
Qadınlar çox vaxt kosmetik vasitelerinin tez xarab olduğundan ve ya kosmetik eşyalara qenaet etmelerinden şikayetlenir.
ANS PRESS xanımlara bu ve diger problemlerin helli ile bağlı meslehetler teqdim edir.

Dırnaq boyalarınız çox tez quruyur ve istifade edilmesi mümkünsüz hala gelirse, ona bir az aseton elave edib dırnaqlarınıza evvelki kimi çekin.
Hem göz, hem de qaş qelemi alaraq bedxerclik etmeye gerek yoxdur. Gözün üçün qelemi qaşın rengi ile uyğunlaşdırıb her ikisinde istifade ede bilersiniz.

Baş belası sızanaq ve qara nöqteleri yox etmek üçün bahalı kremlere ve müalicelere ehtiyacınız olduğunu düşnürsünüzse, yanılırsınız. Çünki bezen bahalı dermanların faydası olmur. Sağlam qidalanın ve bitkilerle tebii şekilde maska hazırlayıb derinize çekin. Yaxud da bahalı kremlerin terkibinde olan maddeleri ayrılıqda ala bilersiniz. Bu daha ucuz başa geler.

Köhne dodaq boyalarını qetiyyen atmayın. Çünki onları yeni birini elde etmek üçün saxlamaq lazımdır. Qabda qalan dodaq boyasını fırça ile temizleyib vazelinle qarışdırıb parlaq bir dodaq boyası elde etmiş ola bilersiniz.

Tuşunuzu qurutdunuzmu? Gedib tezesini almaq yerine ağzını sıx bağlayın ve qaynar suyun içinde bir neçe deqiqe saxlayın. Bu üsul tuşun içinin yumşalmasına ve ondan bir müddet faydalanmağınıza kömek edecek.

Severek çekdiyiniz enliyiniz bitibmi? Pulunuz yoxdursa, bir müddet çehrayı ve ya şaftalı tonlarında dodaq boyasından istifade edin. Ehtiyacınız olduğu zaman yanaqlarınıza xefif çekin ve gözel yayın. İnanın bunu heç kim bilmeyecek.

Dırnaq ve dodaq boyalarınız tez xarab olursa, ananızdan sizin üçün soyuducuda bir yer ayırmasını xahiş edin. Onları bir müddet orada saxlayın.

Manikür ve pedikürünüzü gözellik salonunda etmekdense, evde özünüz cehd edin. İlk merhelede çetin olsa da, sonra zövq alacaqsınız.

Dodaqlarınızın gözel olması üçün her gün istifade etdiyiniz parladıcılar bitibmi? Her ay yenisi almaq yerine evde özünüz hazırlayın. Bunun üçün 6 xörek qaşığı rendelenmiş balmumu, 6 xörek qaşığı susam yağı ve 2 çay qaşığı balı bir qabın içine boşaldın ve qarışdırın. Daha böyük bir qabın içine isti su qoyaraq bayaqkı qabı onun içine yerleşdirin ve bütün erzaqların erimesini gözleyin. Yumşalıb mecun halına geldikden sonra qabı alın. Soyuyub qatılaşmasını gözleyin ve qaşıqla qarışdırın. Bu mehlulu köhne ve bitmiş krem qabına töküb saxlaya bilersiniz.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar