Xezer lotosu müsabiqesine start verilib
21 Fevral 2014 Cümə 06:54
Xezer lotosu müsabiqesinde iştirak etmeye Azerbaycan jurnalistleri de devet olunurlar.
Heşterxan vilayetinin hökumeti Rusiya Jurnalistler İttifaqı, Xarici Müxbirler Assosiasiyası, YUNİDO-nun Beynelxalq Senaye emekdaşlığı Merkezi, etraf Mühiti Mühafize Cemiyyeti ve “ERAECO” ictimai herekatının desteyi ile jurnalistlerin “Xezer lotosu” beynelxalq müsabiqesini elan edib.

Rusiya Federasiyasının Azerbaycan Respublikasındakı sefirliyinden verilen xebere göre, müsabiqenin esas vezifesi ictimaiyyetin diqqetini Xezerde ekologiya problemlerine celb etmekdir.

Xarici ölkelerin kütlevi informasiya vasiteleri, yaradıcılıq qrupları, birlikleri, ekologiya ve etraf mühitin mühafizesi problemleri ile meşğul olan müsteqil müellifler müsabiqede iştirak etmeye devet olunurlar.
Müsabiqenin münsifler heyetine Rusiyanın ve xarici ölkelerin nüfuzlu ictimai teşkilatlarının nümayendeleri, ekologiya meseleleri üzre beynelxalq ekspertler, Rusiya Federasiyası Federal Meclisinin Dövlet Duması ve Rusiya Federasiyası Federal Meclisinin Federasiya Şurası komitelerinin rehberleri devet olunublar.

Müsabiqede iştirak etmek üçün erizeler 2014-cü il aprelin 15-dek qebul olunur. Müsabiqe laureatlarının tenteneli şekilde mükafatlandırılması merasimi 2014-cü il mayın 29-da Heşterxanda keçirilecekdir.

Müsabiqenin saytında etraflı melumat yerleşdirilib: www.caspianlotus.ru / www.каспийскийлотос.рф

Azerbaycan jurnalistleri de müsabiqede iştirak etmeye devet olunurlar.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar