Londonda Azerbaycan konserti baş tutub
05 Noyabr 2014 Çərşənbə 11:27
Londonda II Beynelxalq Buta Azerbaycan İnceseneti Festivalının açılış konserti olub.
Buta İncesenet Merkezinin teşkilatçılığı ile Londonda II Beynelxalq “Buta” Azerbaycan İnceseneti Festivalının açılış konserti olub.

Meşhur Royal Albert Hall konsert salonunda teşkil olunan qala konsertde Azerbaycan bestekarları Üzeyir Hacıbeyli, Fikret emirov, İsfar Sarabski, Soltan Hacıbeyov, Azer Rzayev ve Ferhad Bedelbeylinin repertuarlarından eserler seslendirilib.

Cazmen Şahin Növreslinin çıxışı maraqla qarşılanıb. Dünya şöhretli tenor Andrea Bocelli de konsertinde çıxış edib.

Eserlerin ifasını respublikanın emekdar artisti, pianoçu Murad Hüseynov kimi yerli senetçi ile yanaşı ecnebi senetçiler de müşaiyet edibler. Açılış konserti geniş tamaşaçı auditoriyasını özüne celb edib.

Buta İncesenet Merkezinin baş direktoru Nesib Piriyev deyib ki, festivalının teşkilinde meqsed beynelxalq ictimaiyyeti Azerbaycan inceseneti ve medeniyyeti ile yaxından tanış etmekdir.

Buta Azerbaycan İnceseneti Festivalı bu il “Azerbai-WOW” devizi altında keçirilir. Beş ay davam edecek festival, Azerbaycan medeniyyetini, incesenetini ve metbexini tebliğ edecek.

Festival çerçivesinde, hemçinin Azerbaycanın müasir ressamlarının eserlerinden ibaret ictimai incesenet seriyasının da nümayişi planlaşdırılır.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar