Medeniyyet Nazirliyi Ramiz Ezizbeyli haqqında açıqlama verdi
21 Fevral 2014 Cümə 16:23
Zöhre Eliyeva: Ramiz Ezizbeyli bizim sevimli aktyorumuzdur. Her bir zaman ona destek olmuşuq.
Azerbaycan Respublikası Medeniyyet ve Turizm Nazirliyi bu gün seher saatlarında xestexanaya yerleşdirilen aktyor Ramiz Ezizbeyliye destek çıxıb. Bu barede ANS PRESS-e melumat veren nazirliyin metbuat xidmetinin rehberi Zöhre Eliyeva bildirib ki, onlar her zaman senet xadimlerine qarşı diqqetli olublar.

"Ramiz Ezizbeyli bizim sevimli aktyorumuzdur. Her bir zaman ona destek olmuşuq, bir problemi olduğu zaman diqqetimizi ona yöneltmişik. Senetçinin xestexanaya yerleşdirildiyini eşitdik pis olduq. Her zaman olduğu kimi bu defede Ramiz müellime destek çıxıb, yanında olacağıq".

Nazirliyin emekdaşının sözlerine göre, aktyor ve rejissor kimi fealiyyet gösteren senetçinin yerleşdiyi xestexanaya gederek onun veziyyeti ile yaxından maraqlanacaqlar.

Xatırladaq ki, meşhur aktyor Ramiz Ezizbeyli hazırda Tibb Universitetinin tedris terapiya şöbesinin reanimasiyasısındadır. Müayineden sonra ise hekimler senetçiye deqiq diaqnoz qoyacaqlar. Aktyorun veziyyeti fevral ayının 9-u qezadan sonra çox pisleşib. Özünü pis hiss etmeye başladıqdan sonra derhal hekim çağırıblar. Hekimler xestexanaya yerleşdirmeyi meslehet görselerde R. ezizbeyli buna razılıq vermemişdi.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar