Terrorçuluq dövletlerin sabitliyine başlıca tehdidlerdir
12 İyul 2014 Şənbə 14:31
MDB iştirakçı dövletlerin Tehlükesizlik Orqanları ve Keşfiyyat Xidmetleri Rehberleri Müşaviresinin XIII iclası keçirilib.
İyulun 8-9-da Rusiyanın paytaxtı Moskva şeherinde keçirilen MDB iştirakçı dövlet¬le¬rin Tehlükesizlik Orqanları ve Keşfiyyat Xidmetleri Rehberleri Müşaviresinin XIII iclasında Azerbaycanın milli tehlükesizlik naziri general-polkovnik Eldar Mahmudovun rehberlik etdiyi nümayende heyeti de iştirak edib. Bu barede ANS PRESS-in sorğusuna cavab olaraq, Milli Tehlükesizlik Nazirliyinin (MTN) ictimaiyyetle elaqeler şöbesinden bildiribler.

Verilen melumata göre, tedbirde çıxış eden Azerbaycan nümayende heyetinin rehberi Eldar Mahmudov regional ve beynelxalq tehlükesizliyin temin olunmasında tehlükesizlik orqanları ve keşfiyyat xidmetleri terefinden tehlüke barede elde edilmiş qabaqlayıcı melumatların vaxtında terefdaşlara ötürülmesinin mühüm ehemiyyet daşıdığını qeyd edib.

Nazir çıxışında bildirib ki, terrorçuluq, elece de onu doğuran tezahürler, o cümleden ekstremist ve kriminal strukturlar dövletlerin sabitliyine ve milli menafelerine başlıca tehdidlerdir.

Müşavirenin XIII iclasının yekunları üzre qebul olunmuş Memorandumda tehlükesizlik orqanlarının ve keşfiyyat xidmetlerinin rehberleri MDB ölkelerinin xarici tehlükesizliyine mümkün tehdidlere qarşı keyfiyyetli ve dövrün teleblerine uyğun mübarizenin aparılması meqsedile gelecekde daha yeni ve semereli iki ve çoxterefli qarşılıqlı emekdaşlıq imkanlarının müeyyenleşdirilmesi ve genişlendirilmesi işinde qetiyyetli olduqlarını beyan edibler.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar