Mübariz Qurbanlı iclas keçirdi
24 İyul 2014 Cümə Axşamı 14:27
Mübariz Qurbanlı Dini Qurumlarla İş üzre Dövlet Komitesi qarşısında duran vezifeler barede melumat verib.
Bu gün Dini Qurumlarla İş üzre Dövlet Komitesinin kollektivinin ümumi iclası keçirilib. DQİDK-nın metbuat xidmetinden ANS PRESS-e verilen melumata göre, iclasda Dövlet Komitesinin yeni sedri Mübariz Qurbanlı, DQİDK-nın merkezi aparatının işçileri, habele bölge şöbe müdirleri iştirak edib.

Dövlet Komitesinin sedri Mübariz Qurbanlı çıxış ederek bundan sonra DQİDK-nın qarşısında duran vezifeler barede melumat verib.

Bildirilib ki, bu gün uğurla davam etdirilen dövlet-din münasibetleri strategiyası ölkemizde yaşayan müxtelif dini inanclara sahib olan vetendaşlarımız arasında mövcud olan tolerantlığın güclendirilmesi, milli-menevi deyerlerimizin qorunması ve inkişaf etdirilmesi habele vetendaşlarımızda, xüsusen de dindarlarda dövlete inamın ve dövletçiliyimize desteyin formalşdırılmasına xidmet edir.

Tedbirde ölke prezidenti cenab İlham Aliyev terefinden teltif edilen DQİDK-nın Qarabağ bölgesi üzre şöbesinin müdiri Alizade Necefova Dövlet Komitesinin sedri terefinden “Dövlet qulluğunda ferqlenmeye göre” medalı teqdim edilib.

Sonda bir sıra cari meseleler etrafında fikir mübadilesi aparılıb.
DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar