Zelzele Qebelede binanı çatlatdı
29 Sentyabr 2014 Bazar Ertəsi 15:40
Qebelede iki kendin EATS-nin binasında problemler yaranıb.

Zelzele rabitenin işinde her hansı problem yaratmayıb

ANS PRESS-in Rabite ve Yüksek Texnologiyalar Nazirliyine istinadla verdiyi melumata göre, bu sözleri Qebele Telekommunikasiya Qovşağının reisi Şahin Tağıyev deyib.

O bildirib ki, bütün qüvveleri seferber edilib: "Rabite qeza briqadalarımız kendlerde rabitenin ümumi veziyyetini yoxlayır. Birleşdirici xetlerde her hansı problem yoxdur. Blıq kend EATS-nin binasında çatlar emele gelib. Laza kend EATS-de de bezi problemler var. Ümumilikde veziyyet yaxşıdır. Rabite tam nezaretdedir. Rayon rabitesi dairevi rabite sistemine qoşulduğundan Bakı ve diger rayonlarla çıxışında her hansı problem yaşana bilmez. Bir istiqametde rabite kesilse, diger istiqametde rabite avtomatik berpa olunur”.

Qeyd edek ki, bu gün Qebelede ardıcıl üç zelzele qeyde alınıb. Respublika Seysmoloji Xidmet Merkezinden verilen melumata göre, yeraltı tekanlar 06:38-de Qebele şeherinden 22 km şimal-şerqde qeyde alınıb. Zelzele episentrde 6 bal, Qebelede 5 bal ve respublikanın ekser rayonlarında 4 - 3 bal gücünde hiss olunub. Qebelede diger zelzele yerli vaxtla 08:55-de ve 09:19-da baş verib.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar