Hecc ziyaretinin vaxtı açıqlan
18 Sentyabr 2014 Cümə Axşamı 11:13
Hecc ziyaretinin vaxtı açıqlanıb. Bu il Hecc ziyareti sentyabrın 23-den başlanacaq.
Hecc ziyaretinin vaxtı açıqlanıb. Qafqaz Müselmanları İdaresinden xarici elaqeler şöbesinin müdiri Müqeddes Payızovun ANS PRESS-e verdiyi melumata bu il ziyaret sentyabrın 23-den başlanacaq. Zevvarlar son bir nece ilde olduğu kimi ziyarete teyyare ile yola düşecekler.

Zevvarların ilk qrupu sentyabrın 23-den 24-e keçen gece saat 01:40-da yola düşecek. Növbeti reysler ise sentyabrın 25-i ve 28-i olacaq. Zevvarların qayıdışı ise 11-15 oktyabra nezerde tutulub.

Ziyarete gediş Seudiyye Erebistanının “Nas” milli avia şirketi, qayıdış ise Azerbaycan Hava Yolları (AZAL) vasitesile heyata keçirilecek.

M.Payızovun ANS PRESS-e verdiyi melumata göre, Ebola virusunun yayılması ile elaqedar Seudiyye erebistanı 3 ölkenin vetendaşlarına viza vermeyib. Bunlar Qvineya, Liberiya ve Sierra Leonedir. Zevvarların geleceyi ölkelere tövsiye xarakterli telimatlar gönderib. "Telimatda gigiyenik qaydalara riayet etmek, ünsiyyet zamanı çekinmek kimi meslehetler yer alıb".

Xatırladaq ki, bu il 3600 zevvar Hecc ziyaretine yola düşecek. Ziyaretle bağlı bütün lazımi tedbirler görülüb, zevvarların neqliyyat, qalmaq ve qidalanmaqla bağlı bütün meseleleri hell edilib. Ziyaretin qiymeti 3250 ve 4000 manatdır. Qiymetdeki ferq zevvarların qalacağı otellerle, oradakı şeraitle bağlıdır.

Bu il Qurban bayramı oktyabrın 4-ne tesadüf edir. Buna göre zevvarlar oktyabrın 3-ü erefat dağına çıxacaqlar. Oktyabrın 4-de ise şeytana daş atma merasimi keçirecek.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar