Dustaq Resul Ceferov efv diledi
18 Oktyabr 2014 Şənbə 08:23
Teqsirlendirilen şexs Resul Ceferov müessise rehberliyi vasitesi ile ölke Prezidenti cenab İlham Aliyeve müraciet edib.

Resul Ceferov efv diledi

Bakıda daha bir mehbus prezidente müraciet edib.
ANS PRESS-in melumatına göre, Bakı İstintaq tecridxanasında saxlanılan teqsirlendirilen şexs Resul Ceferov müessise rehberliyi vasitesi ile ölke Prezidenti cenab İlham Aliyeve müraciet edib. Resul Ceferovun xahişi ile onun müracieti olduğu kimi ictimaiyyetin diqqetine çatdırılır:

Efv müracieti

"Möhterem cenab Prezident.

Men hüquq müdafie fealiyyetim çerçivesinde heyata keçirdiyim layiheler üzre cinayet töretmekde ittiham edilirem ve baremde 02.08.2014 –cü il tarixde 3 aylıq hebs qetimkan tedbiri seçilib.

İstintaq qanunlara riayet edilmekle ve istintaq orqanının selahiyyetleri çerçivesinde aparılır, bu sebebden de hebsimden evvel istintaqın obyektiv aparılması üçün bütün zeruri addımları atmışam.

Möhterem cenab Prezident,

Hebsaden buraxılmağa yalnız Sizin kömeklik göstere bileceyinizi derk ederek Size müraciet etmek qerarına gelmişem. Meqsedim hemişe daha firavan ve daha yaxşı Veten – Azerbaycan üçün fealiyyet göstermek olub, bundan sonra da, esas qeyem bu istiqametdeki fealiyyetimde olduğundan daha şeffaf, daha doğru ve düzgün olmaqdan, dövlet qurumları ve hakimiyyet nümayendeleri ile geniş dialoq yaratmaq ve emekdaşlıq etmekden ibaretdir. evvelki fealiyyetimde yol verilen çatışmmamazlıqları ve nöqsanları aradan qaldırmağa hazır olduğuma Sizi emin edirem. Bilik ve bacarığıımı, habele potensialımı hebsde deyil, azadlığa çıxaraq istifade etmek niyyetindeyem.

Yuxarıda qeyd edilenleri nezere almağınızı ve menim hebsden azadlığa buraxılmağıma serencam vermeyinizi Sizden xahiş edirem". - deye müracietde bildirilib.

Qeyd edek ki, Resul Ceferov Cinayet Mecellesinin 192.2.2; 213.1 ve 308.2- ci maddeleri ile teqsirlendirilir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar