SOCAR Rumıniyada yanacaqdoldurma menteqesi YDM açdı
22 Mart 2014 Şənbə 09:32
Rumıniyanın Macarıstanla serhedinde yerleşen Kluj şeherinde "SOCAR" brendi ile fealiyyet gösteren yeni yanacaqdoldurma menteqesi (YDM) açılıb.
ANS PRESS-in melumatına göre, açılış merasiminde Rumıniyanın sabiq Baş naziri, hazırda Kluj şeherinin meri Emil Bok, şeher icra hakimiyyetinin emekdaşları, Rumıniyada yaşayan ve tehsil alan azerbaycanlılar, "SOCAR- Petroleum" şirketinin emekdaşları, habele yerli KİV nümayendeleri iştirak edibler.

Açılış merasiminde "SOCAR-Petroleum" şirketinin rehberi Hemze Kerimov çıxış edib.

Bildirib ki, Kluj şeherinde yeni yanacaqdoldurma menteqesinin açılması ile "Socar Petroleum" şirketinin Rumıniyanın Transilvaniya bölgesinde genişlenmesi davam edir. Hazırda bu bölgede şirketin daha bir neçe YDM-lerinin tikintisi davam edir ki, onlar da bu il erzinde istifadeye verilecek. 2014-cü ilde şirket 8 yeni YDM istifadeye vermiş ve bu genişlenme dinamik tempde davam edecek. Bununlada işçilerimizin sayı 400 neferi keçib.

Geniş torpaq sahesine malik yeni YDM-de Euro Dizel 95, Super Euro Dizel 98, Benzin 95 ve 98 tipli yanacaq mehsullarının satışı heyata keçirilecek.

Menteqelerde 4 sayğac quraşdırılıb, bununla da 6 kiçik avtoneqliyyat vasitesinin ve 2 iri tutumlu yük maşınının eyni zamanda yanacaqla temin edilmesi üçün şerait yaradılıb. Burada, hemçinin market, "NAR" kafe fealiyyet gösterecek, müşterilere 24 saat pulsuz internet xidmeti teqdim olunacaq. Bununla da Rumıniyada ehaliye SOCAR brendi altında yüksek keyfiyyetli xidmet gösteren YDM-lerin sayı 27-ye çatıb.

Xatırladaq ki, Avropa Gencler Paytaxtı adını qazanmaq uğrunda keçirilen müsabiqede sesverme zamanı mehz Kluj şeherinin Azerbaycanı desteklemesi ve helledici sesi Gencenin 2016-cı ilin Avropa paytaxtı seçilmesine sebeb olub.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar