Magistraturaya qebul imtahanı neticeleri açıqlanıb
27 May 2014 Çərşənbə Axşamı 14:45
Telebe Qebulu üzre Dövlet Komissiyası magistraturaya qebul imtahanı ikinci merhelesinin neticeleri açıqlayıb.
TQDK-den ANS PRESS-e verilen melumata göre, bakalavrlar ikinci merhelede onlara teqdim olunmuş test tapşırıqlarının (bezi proqramlar üzre ise yazılı imtahanın) neticeleri ile bağlı melumatı Komissiyanın resmi internet saytı vasitesile ve ya mobil telefondan iş nömresini 7727 nömresine SMS göndermekle öyrene bilerler.

2014-cü ilde magistratura seviyyesine qebul 59 proqram üzre aparılır ve 6565 plan yeri ayrılıb.
İmtahanda iştirak etmek hüququ olan 10160 bakalavrdan 350 neferi imtahana gelmeyib. İmtahan qaydalarını pozduğu üçün 1 nefer imtahandan xaric olunmuş ve neticeleri leğv edilib. İmtahanda iştirak eden 9809 bakalavrdan 7504 neferi müsabiqe şertini ödeyerek ixtisas seçimine buraxılıb.

İki merhelede keçirilen imtahanın neticelerine esasen maksimum netice 141 bal olub.
Müsabiqe şertlerini ödeyen bakalavrlar mayın 29-dan iyunun 1-dek internet vasitesi ile ixtisaslaşma seçimini yerine yetirmelidirler.

Müsabiqeye yalnız ixtisaslaşma seçimini edib tesdiqleyen bakalavrlar buraxılacaqlar.

Magistraturaya qebul imtahanının ikinci merhelesinin neticeleri ile elaqedar bakalavrların müracietlerine baxılması üçün TQDK-da mayın 29-da ve 30-da Apelyasiya komissiyası fealiyyet gösterecek. Bakalavrlar Apelyasiya komissiyasına şexsiyyet vesiqelerini teqdim etmekle şexsen müraciet ede bilerler.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar