Müellimlerin işe qebulu üzre musabiqe başladı
01 İyul 2013 Bazar Ertəsi 11:14
Ölkemizde müellimlerin işe qebulu üzre müsabiqe başlayır.
Tehsil Nazirliyi bu günden 2013-2014-cü tedris ilinde ümumi tehsil ve ilk peşe-ixtisas tehsili müessiselerinde vakanat müellim yerlerine işe qebul üçün növbeti müsabiqeye başlayıb. Nazirlikden "Trend"e verilen melumata göre, elektron erazilerin qebulu "Müellimlerin işe qebulu üzre müsabiqe" sehifesine daxil olmaqla heyata keçirilecek.

Elektron erizelerin qebulu iyulun 15-dek aparılacaq.

Bu il mekteblerde 3286 vakant müellim yeri var. Onların 2793-ü rayonlardakı orta mekteblerin payına düşür. Bakıdakı orta mekteblerde ise 493 vakant müellim yeri var.

Ümumilikde bu il teqdim olunan vakant yerlerin sayı öten ille müqayisede 9 yer çoxdur.

Vakanat müellim yerlerinin bir hissesi üçün heveslendirme tedbirleri tetbiq edilir.

Rayon merkezlerinden 20 km-dek mesafede yerleşen kend mekteblerinde emek fealiyyetine başlayan ve 3 il müddetinde bu fealiyyeti hemin mektebde davam etdiren genc mütexessislere aşağıdakı heveslendirme tedbirleri tetbiq olunacaq. Bu tedbirler yol xerci, emlakın daşınması üçün neqliyyat xerci, ilkin yaşayış şeraitinin yaradılması meqsedile emekhaqqının 2 (iki) misli hecminde birdefelik yardım, 3 il müddetinde kommunal xidmetlerini ödemek üçün her ay 40 (qırx) manat mebleğinde kompensasiya verilmesi, yaşayış sahelerine ehtiyaclarının ödenilmesi, torpaq sahelerinin ayrılması, ipoteka kreditlerinin verilmesidir.

Rayon merkezlerinden 20 km-den artıq mesafede yerleşen kend mekteblerinde emek fealiyyetine başlayan ve 3 il müddetinde bu fealiyyeti hemin mektebde davam etdiren genc mütexessislere ise her ay emekhaqqına 70 (yetmiş) manat mebleğinde elave olunur, yol xerci, emlakın daşınması üçün neqliyyat xerci, ilkin yaşayış şeraitinin yaradılması meqsedile emekhaqqının 2 (iki) misli hecminde birdefelik yardım, 3 il müddetinde kommunal xidmetlerini ödemek üçün her ay 40 (qırx) manat mebleğinde kompensasiya verilmesi, yaşayış sahelerine ehtiyaclarının ödenilmesi, torpaq sahelerinin ayrılması, ipoteka kreditlerinin verilmesi kimi heveslendirme tedbirleri tetbiq olunur.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar