700 bal toplamış abituriyentler hansı universitetleri seçibler
19 Avqust 2013 Bazar Ertəsi 13:53
Rekorda imza atan 6 700 bal toplamış abituriyent artıq universitet seçimini edib.
Telebe Qebulu üzre Dövlet Komissiyasının (TQDK) ali mekteblere keçirdiyi qebul imtahanlarında 700 bal toplayan abituriyentlerden yeni xeber var. Modern.az saytının xeberine göre, rekorda imza atan 6 abituriyent artıq universitet seçimini edib.

III ixtisas qrupu üzre imtahan veren Sumqayıt şeheri Texniki ve Tebiet Elmleri Liseyini bitiren Flora Qafarova Qafqaz Universitetinin tercümeçilik fakültesini seçib.

Eyni qrupda imtahan veren Tovuz rayonunun Bozalqanlı kend orta mektebinin mezunu Nermin Murğuzova, Bakı şeheri, Nerimanov rayonu 258 saylı orta mektebin mezunu Mehemmed İsmayılov ve Mingeçevir şeheri 3 saylı orta mektebin mezunu olan Nermin Memmedli Prezident Yanında Dövlet İdareçilik Akademiyasının hüquq fakültesini seçibler.

IV ixtisas qrupu üzre imtahan veren Bakı şeheri 98 saylı orta mektebin mezunu Osman Müslümov ise Azerbaycan Tibb Universitetinin müalice işi fakültesine daxil olub.

Eyni qrupa aid Mingeçevir şeheri 7 saylı mektebin mezunu olan Ayten Paşazadenin seçimi de bu cürdür - Azerbaycan Tibb Universitetinin müalice işi fakültesi.

I ve II ixtisas qrupları üzre 700 bal toplayan olmayıb. I ixtisas qrupunda en yüksek netice 695 bal, II ixtisas qrupunda ise en yüksek netice 690 bal olub.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar