Son Zeng gelib çatdı
30 May 2014 Cümə 09:59
Ümumtehsil mekteblerinde Song zeng tedbirleri saat 10:00-dan başlayaraq üç saat müddetinde ve yalnız mektebin erazisinde keçirilmelidir.
Bu gün Azerbaycanın bezi ümumtehsil mekteblerinde buraxılış günüdür. ANS PRESS-in melumatına göre, ümumtehsil mekteblerinde “Song zeng” tedbirleri saat 10:00-dan başlayaraq üç saat müddetinde ve yalnız mektebin erazisinde keçirilmelidir.

Qeyd edek ki, ölkede Son zeng tedbirleri mayın 31-ne teyin edilib. 31 may tarixi şenbe gününe düşdüyünden Son zeng tedbirlerinin vaxtında deyişiklik edilib. Neticede Azerbaycanda 5 günlük tedris heftesi olan orta mekteblerde “Son zeng” bu gün, tedris heftesi 6 günlük olan orta mekteblerde ise mayın 31-de çalınacaq.

Bu il ümumtehsil mekteblerinde Son zeng tedbiri Tehsil Nazirliyinin evvelki illerde müeyyen etdiyi qaydada teşkil olunacaq. Yerli tehsil orqanlarına, ümumtehsil mekteblerinin rehberlerine tövsiye olunub ki, “Son zeng” tedbiri bilavasite müessisede keçirilsin, tedbire ictimaiyyetin nümayendeleri devet olunsun, tehlükesizlikle bağlı lazımi işler görülsün.
Nazirlikden bildiribler ki, Son zeng tedbirinin teleb edilen seviyyede teşkili üçün bilavasite ümumtehsil mekteblerinin rehberleri cavabdehdirler.

Bakı şeheri üzre Tehsil İdaresine tabe olan ümumtehsil meketeblerini bu il 20410 nefer şagird bitirir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar