Rezidenturada tehsil üçün erize qebulu başlanıb
13 Fevral 2015 Cümə 13:42
Diqqet! Rezidenturada tehsil almaq isteyen şexsler üçün erize qebulu başlanıb.
ANS PRESS-in Telebe Qebulu üzre Dövlet Komissiyasına istinadla verdiyi melumata göre, rezidentura seviyyesine keçirilecek qebul imtahanında iştirak etmek üçün namizedlerin erizelerinin qebulu internet vasitesi ile 2015 - ci ilin fevralın 16-dan 23-dek aşağıdakı qaydada aparılacaq:

Namized şexsiyyet vesiqesinin seriyasından, nömresinden ve PİN kodundan ve “TQDK-nın virtual ödeme kartı”nda gösterilen iş nömresi ve şifrden istifade etmekle TQDK-nın müvafiq internet sehifesine (eservices.tqdk.gov.az/erizerez/erize) daxil olub “Namizedin elektron erizesi” formasını doldurur. Virtual ödeme kartını internet ödeme ve ya bütün mobil operatorlardan 7725 nömresine boş SMS göndermekle elde etmek olar. etraflı melumat eservices.tqdk.gov.az/erizerez/erize sehifesindeki aktual keçidlerde verilib.

- Namized erizeni doldurduqdan sonra teleb olunan senedleri müvafiq Sened Qebulu Komissiyasına (SQK) teqdim edib “Namizedin elektron erizesi” formasını tesdiq etdirir.

- Milli Sertifikat Xidmetleri Merkezinin Qeydiyyat Merkezlerinin birinden “Elektron imza” sertifikatını elde etmiş namizedler hemin sertifikatlardan istifade etmekle “Namizedin elektron erizesi” formasını SQK-ya müraciet etmeden özleri tesdiq ede bilerler.

Namizedler “Namizedin elektron erizesi” formasını Azerbaycan Tibb Universitetinde ve TQDK-nın Naxçıvan, Gence, Şeki, Xaçmaz, Lenkeran, Şirvan, Göyçay ve Ağcabedi regional bölmelerinde yaradılmış SQK-da tesdiq etdirirler.

Azerbaycan Tibb Universitetinin Herbi Tibb fakültesinin mezunları ”Namizedin elektron erizesi” formasını TQDK-da yaradılmış (Ünvan: Bakı şeh, Yasamal r-nu, M.Müşfiq küç. 1A) SQK-da doldurur ve tesdiq etdirirler.

Ali tehsil müessiselerini xarici ölkelerde bitiren Azerbaycan Respublikasının vetendaşları ”Namizedin elektron erizesi” formasını TQDK-da yaradılmış (Ünvan: Bakı şeh., Yasamal r-nu, M.Müşfiq küç. 1A) SQK-da tesdiq etdirirler.

Rezudenturaya qebul olmaq isteyen ecnebiler ve vetendaşlığı olmayan şexsler “Namizedin elektron erizesi” formasını TQDK-da yaradılmış (Ünvan: Bakı şeh., Yasamal r-nu, M.Müşfiq küç. 1A) SQK-da tesdiq etdirirler.

Namizedler erizelerini tesdiq etdirmek üçün 2015-ci il fevralın 16-dan 23-dek (şenbe ve bazar günleri istisna olmaqla) saat 900-dan 1700-dek SQK-ya teleb olunan senedlerin eslini şexsen teqdim etmelidirler.

Qebul imtahanı test üsulu ile iki merhelede keçirilir. Birinci merhelede baza ali tibb tehsili istiqametine müvafiq olaraq namizedin qebul proqramı esasında baza fenleri, ikinci merhelede ise onun ixtisas fenleri üzre bilikleri yoxlanılır.

İmtahanın birinci merhelesi 2015-ci il martın 15-de, ikinci merhelesi 2015-ci il iyulun 7-de keçirilecek.

İkinci merheleye imtahanın birinci merhelesinde topladığı bal 40-dan az olmayan namizedler buraxılırlar.

Namizedlere her merhelede ayrılıqda 100 test tapşırığı teqdim olunur. Her iki merhelede namizedin her bir test tapşırığına düzgün cavabı 1 (bir) balla qiymetlendirilir. Sehv cavablar namizedin imtahan neticesine (yekun balına) tesir göstermir.

Her bir merhelede imtahan suallarının cavablandırılmasına 2 saat 30 deqiqe vaxt ayrılır.

Qebul imtahanı Bakı ve Naxçıvan şeherlerinde keçirilir. Naxçıvan şeherinde Naxçıvan MR-da yaşayan namizedler imtahan verirler.

İmtahanda iştirak etmek üçün namized 2015- ci il martın 12-den 14-dek olan müddetde imtahanın birinci merhelesi üçün, iyulun 4-den 6-dek olan müddetde ise imtahanın ikinci merhelesi üçün “Namizedin imtahana buraxılış vereqesi”ni eservices.tqdk.gov.az/brxvrez internet sehifesinden çap edib götürür.

Namizedler imtahana gelerken “Namizedin imtahana buraxılış vereqesi”ni ve şexsiyyeti tesdiq eden senedin eslini mütleq özleri ile getirmelidirler. İmtahanın vaxtı ve yeri “Namizedin imtahana buraxılış vereqesi”nde gösterilir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar