Magistratura imtahanı başlayır
20 Fevral 2015 Cümə 12:54
Fevralın 22-de magistratura imtahanı birinci merhelesi keçirilecek.
Telebe Qebulu üzre Dövlet Komissiyası (TQDK) Azerbaycan Respublikasının ali tehsil müessiselerinin magistratura seviyyesine qebul imtahanının birinci merhelesini keçirir.

ANS PRESS-in TQDK-ya istinadla verdiyi melumata göre, 2015-ci il fevralın 22-de 2015/2016-cı tedris ili üçün ali tehsil müessiselerinin magistratura seviyyesine qebul imtahanının birinci merhelesini keçirecek.

İmtahan Respublikanın 6 şeherinde - Bakı, Naxçıvan, Gence, Mingeçevir, Şeki ve Lenkeran şeherlerinde, ümumilikde 38 imtahan merkezinde aparılır.

İmtahan bütün binalarda eyni vaxtda - saat 13:00-da başlanır.

erize vermiş bakalavrlar imtahanda iştirak etmek üçün TQDK-nın internet saytına daxil olaraq iş nömresi ve şifrlerinden istifade etmekle “Bakalavrın imtahana buraxılış vereqesi”ni çap etmelidirler. Burada bakalavrların imtahan vereceyi şeher, bina ve diger melumatlar qeyd olunur.

Bakalavrlar imtahana gelerken aşağıda gösterilen senedleri mütleq özleri ile getirmelidirler:

• Şexsiyyeti tesdiq eden senedin eslini;
• “Bakalavrın imtahana buraxılış vereqesi”ni.

Gösterilen senedler arasında uyğunsuzluq olarsa, yaxud hemin senedlerden biri olmazsa, bakalavr imtahana buraxılmayacaq.

Bu merhelede bakalavrlara ümumi intellektin (mentiqi tefekkürun) inkişaf seviyyesinin yoxlanılması üçün 50 (5-i açıq tipli), informatika üzre 25 (5-i açıq tipli) ve xarici dil üzre 25 (5-i açıq tipli) test tapşırığı teqdim olunur. Sualların cavablandırılmasına 2 saat 30 deqiqe vaxt ayrılır. Bakalavrın her bir test tapşırığına düzgün cavabı bir balla qiymetlendirilir, sehv cavablar düzgün cavabların neticesine tesir göstermir.

Qebul imtahanı Bakı şeherinde 30, Gence şeherinde 4, Naxçıvan, Mingeçevir, Şeki ve Lenkeran şeherlerinin her birinde 1 binada teşkil olunacaq.

İmtahanın idare olunmasına 161 imtahan rehberi, 1759 nezaretçi-müellim celb olunacaqdır.

Bütün bölgelerde qebul imtahanının gedişini TQDK-da akkreditasiyadan keçmiş 50-den çox KİV nümayendesi müşahide edecek.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar