Ali Herbi Mekteblere telebe qebulu başlayır
12 Mart 2014 Çərşənbə 11:20
2014-2015-ci il üçün Ali Herbi Mekteblerine telebe qebul başlayır.
Müdafie Nazirliyinin metbuat xidmetinden ANS PRESS-e verilen melumata göre, Heyder eliyev adına Ali Herbi mektebebe qebul olamaq üçün, 15 sentyabr 2014-cü ile qeder 17 yaşı tamam olan ve 19 yaşına çatmayan orta mektebi bitirmiş Azerbaycan Respublikası vetendaşları (yalnız oğlanlar) herbi mekteblere sened vere bilerler.

Azerbaycan Ali Herbi Mekteblerine qebul olunan kursantlar tehsil müddetinde pulsuz yemek, geyim forması ve yataqxana ile temin olunur, ayda 100 manat mebleğinde teqaüd alırlar.
Azerbaycan Ali Herbi mekteblerine qebul olmaq arzusunda olan namizedler 2014-cü il aprel ayının 1-den may ayının 15-dek erize ile (erizede herbi tesil müessisesinin adı gösterilmelidir) mekteb reisine müraciet etmelidirler.

Tehsil müddetinde ferqlenen kursantlar aylıq mevacibden elave ferdi teqaüdlerle temin olunurlar. Azerbaycan Ali Herbi Teyyareçilik ve Azerbaycan Ali Herbi Denizçilik mekteblerinde oxumaq arzusunda olan kursantlar arasında Heyder eliyev adına Ali Herbi Mektebine qebul olunduqdan sonra xüsusi seçim keçirilir ve onlar tehsil almaq üçün müvafiq mekteblere gönderilirler.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar