Şekide Mekteblerarası Debat Forumu keçirilib
13 Noyabr 2013 Çərşənbə 22:48
Oyunlarda 11 orta mektebden 55 mektebli iştirak edib, ümumilikde ise komandaların sayı 18 olub.
Şeki Regional Debat Merkezinin teşkilatçılığı, Şeki Şeher Gencler ve İdman İdaresinin desteyi ile Şeki Şeher 8 saylı Beynelmilel tam orta mektebde “Azerbaycanda könüllülük fealiyyetinin teşkili effektivdir” mövzusunda “Şeki Mekteblerarası Debat Forumu 2013-2014” keçirilib.

Forumun resmi açılış merasimi 10 noyabrda keçirilib. Merasimde Şeki Regional Debat Merkezinin rehberi Deyanet Elmansoy çıxış ederek iştirakçılara uğurlar arzulayıb. Açılış merasiminden sonra komandalar arasında püşkatma esasında 3 merhele, 1/8, ¼ merhelelerde oyunlar keçirilib. Oyunlarda 11 orta mektebden 55 mektebli iştirak edib. Ümumilikde ise komandaların sayı 18 olub.

Noyabrın 11-de ise forumun final merhelesi keçirildi. Final merhelesinde Şeki Şeher 10 saylı orta mektebin “İreli” komandası ile Şeki Şeher 14 saylı mektebin “Sebuhi” komandası üz-üze geldi. Forumun qalibi Şeki Şeher 10 saylı orta mektebin “İreli” komandası oldu.

Final oyunundan sonra forumun resmi bağlanış merasimi keçirildi ve Şeki Şeher Gencler ve İdman İdaresinin reisi Vüqar İskenderov bütün iştirakçıları, finalçı komandaları tebrik etdi. Hemçinin forum iştirakçılarına, teşkilatçılara, hakim heyetine, qalib ve finalçı komandalara da şehadetnameler, qalib komandaya forumun kuboku teqdim olundu.

Bütün oyunlar Şeki Regional Debat Merkezinin hakim heyeti terefinden qiymetlendirilib.
Mektebli forumu ilde 1 defe keçirilir ve bu forumdan sonra Şeki Regional Debat Merkezinin qarşısındakı meqsedlerden biri Şeki Mektebli Debat Liqasını yaratmaqdır.






















DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar