Qanunsuz telebe qebuluna qarşı komissiya
17 Sentyabr 2014 Çərşənbə 10:42
TQDK ve Tehsil Nazirliyi qanunsuz telebe qebuluna qarşı komissiya yaratdı.
Son günler bezi kütlevi informasiya vasitelerinde Abşeron Rayon Tehsil Şöbesinde anti-korrupsiya emeliyyatı ve Lenkeran Dövlet Humanitar Kollecinde qanunsuz telebe qebulu ile bağlı bir sıra melumatlar yer alıb.

Tehsil Nazirliyinin metbuat xidmetinden ANS PRESS-e verilen melumata göre, bu melumatlarda hüquqa zidd xarakterli hadiselerin ne vaxt baş verdiyi ve nece aşkar olunduğunun teferrüatları tam açıqlanmır ve ister-istemez ictimai reyde qeyri-müeyyenlik yaranır.

Bildiririlib ki, ister birinci, isterse de ikinci hal Tehsil Nazirliyinin araşdırmaları neticesinde aşkar edilmiş ve müvafiq materiallar aidiyyeti dövlet strukturlarına gönderilib. Hemçinin, Tehsil Nazirliyi diger kolleclerde de analoji halların yoxlanılması meqsedile TQDK ile birge işçi komissiya yaradıb.

Tehsil Nazirliyi görülen işlerle bağlı ictimaiyyetin daha düzgün melumatlandırılması, şeffaflıq ve qerezsizlik prinsipine riayet edilmesi meqsedile informasiyanın dürüst yayılmasını ve menbeye deqiq istinad edilmesini teqdir edir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar