Mikayıl Cabbarov mekteblere "fond pulu" qadağası qoydu
13 Dekabr 2013 Cümə 10:42
Mikayıl Cabbarov mekteblere "fond pulu" qadağası qoydu. Mekteb direktorlarına teserrüfat meqsedleri üçün avans şeklinde müvafiq aylıq vesaitlerin ödenilmesine başlanılıb.
Mekteblere “Teserrüfat meqsedleri üçün plastik kartlar”ın verilmesine başlanılıb. Bakı Şeheri üzre Tehsil İdaresindenb ANS PRESS-e verilen melumata göre, Tehsil İdaresinin tabeliyinde olan ümumi tehsil mekteblerinin direktorlarına teserrüfat meqsedleri üçün 2013 – cü ilin dekabr ayından etibaren avans şeklinde müvafiq aylıq vesaitlerin ödenilmesine başlanılıb.

Aylıq avans mebleğlerinin hecmi şagirdlerinin sayı 1000 neferedek olan mekteblerde 400, şagirdlerinin sayı 1000 – 1300 nefer olan mekteblerde 500, şagirdlerinin sayı 1300 neferden çox olan mekteblerde 600 manat müeyyen edilib. Aylıq vesaitler direktorlar terefinden mekteblerin tecili helli teleb olunan mal, iş ve xidmetlerin alınmasına serf edilecek ve bu barede her ay Bakı Şeheri üzre Tehsil İdaresine hesabat verilecekdir.

Qeyd edek ki, ödeniş Tehsil Nazirliyinin “Teserrüfat meqsedleri üçün plastik kartların tetbiqi barede” müvafiq emrine esasen mekteb direktorlarının bu meqsed üçün açılmış plastik kart hesablarına köçürülecekdir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar