Mikayıl Cabbarov kredit açıqlaması
06 Mart 2014 Cümə Axşamı 17:25
Tehsil nazari Mikayıl Cabbarov kredit sistemi ile tedrisin teşkili baresinde açıqlama verib.
ANS PRESS-in melumatına göre, nazir telebelerin köçürülmesi, xaric edilmesi, berpa olunması ve akademik mezuniyyet götürmesi meseleleri ile bağlı senedlerin tesdiqi ister tehsil ictimaiyyeti, isterse de ümumilikde, ölke vetendaşları terefinden maraqla qarşılandığını deyib:

"Tehsil Nazirliyi qeyd olunan senedler haqqında ictimaiyyetin melumatlandırılması işinin genişlendirilmesine, xüsusile de tehsilalanlar üçün yaradılmış yeni imkanların daha dolğun şerh olunmasına böyük önem verir. Bütün bunları nezere alaraq, 24-28 fevral 2014-cü il tarixlerinde Tehsil Nazirliyinin Facebook sehifesinde ali tehsille bağlı suallara cavab verilib.

Bu müddetde Tehsil Nazirliyinin Facebook sehifesine, ümumilikde, 326 sual daxil olub ve ali tehsille bağlı bütün suallar şerhler vasitesile cavablandırılıb.

Facebook istifadeçilerinin sualları, esasen, ali tehsil müessiselerinin bakalavriat ve magistratura seviyyelerinde tehsilalanların köçürülmesi, berpa olunması ve akademik mezuniyyet götürmesi (33 faiz), bakalavriat ve magistratura seviyyelerinde kredit sistemi ile tedrisin teşkili (22 faiz), tehsilalma formasının deyişdirilmesi (7 faiz), ali tehsil haqqında senedin tanınması (6 faiz), Azerbaycan Müellimler İnstitutunun filiallarının fealiyyeti (5 faiz), tehsil haqqı (2 faiz), xaricde tehsil (2 faiz) ve diger meseleleri ehate edib.

Bu tedbir geniş ictimaiyyet arasında ölkede ali tehsilin inkişafı ile bağlı aparılan islahatlara böyük marağın olmasını bir daha üze çıxardı. Tehsil Nazirliyi ehalinin bütün tebeqelerinin fikirlerine xüsusi önem vererek bu eneneni davam etdirmek, gelecek fealiyyetinde konstruktiv teklifleri nezere almaq niyyetindedir".


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar