Mikayıl Cabbarov ixtisarla bağlı emr verdi
06 Mart 2014 Cümə Axşamı 12:29
Tehsil naziri Mikayıl Cabbarov Azerbaycan Respublikası Tehsil Problemleri İnstitutunun strukturunun yeni redaksiyada tesdiq olunması barede emr imzalayıb.
Tehsil naziri Mikayıl Cabbarov “Azerbaycan Respublikası Tehsil Problemleri İnstitutunun strukturunun yeni redaksiyada tesdiq olunması barede” emr imzalayıb. ANS PRESS-in melumatına göre, emr Tehsil Problemleri İnstitutunun (TPİ) fealiyyetinin tekmilleşdirilmesi meqsedine xidmet edir. emrde ixtisara düşmüş ştatlarda çalışan işçilerin peşekarlıq seviyyeleri ve tecrübeleri nezere alınmaqla, onlara TPİ-de ixtisaslarına uyğun vakant vezifelerin teklif edilmesi nezerde tutulub.

emre esasen, TPİ-nin yeni strukturunda katiblik, 18 şöbe, 1 sektor ve elmi kitabxana fealiyyet gösterecek. Ümumi tehsilin ve mektebdenkenar tehsilin kurikulumu, Monitorinq ve qiymetlendirme, hemçinin Peşe ixtisas tehsili şöbelerine daha çox ştat vahidi verilib.
“Azerbaycan Respublikasında tehsilin inkişafı üzre Dövlet Strategiyası”nda yeni dersliklerin yaradılması, şagird ve müellimlerin müvafiq derslik seçiminin temin olunması, ümumi orta tehsil seviyyesinde her bir şagirdin elektron dersliklerle yüklenmiş kompüter-planşetle temin olunması baxımından bir sıra ehemiyyetli meseleler nezerde tutulub. Bütün bunlar Tehsil Nazirliyinin fealiyyetinde derslik siyasetinin prioritet istiqametlerden biri olduğunu demeye esas verir. Tehsil Nazirliyinin bu sahede heyata keçirdiyi islahatların semereliliyinin artırılmasında yeni yaradılmış Derslik ve ders vesaitlerinin metodologiyası şöbesinin üzerine mühüm vezifeler düşür.

Qeyd edek ki, TPİ-nin yeni strukturunda teserrüfat hesablı struktur bölmelerin de fealiyyeti nezerde tutulub.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar