Liseylere qebul elan edildi
31 İyul 2014 Cümə Axşamı 11:06
Liseylere qebul imtahanları 15-16 avqust tarixlerinde iki merhelede keçirilecek.
Tehsil Nazirliyinin nezdindeki Fizika-riyaziyyat ve informatika temayüllü ve Kimya-biologiya temayüllü liseylerin VII, VIII ve IX siniflerine şagird qebulu elan edilib. Nazirikden ANS PRESS-e verilen melumata göre, liseylerde yüksek qabiliyyetli şagirdlerin tehsili üçün ferqli proqram tetbiq olunacaq, istedadı ile seçilen mekteblilerin yerli ve beynelxalq olimpiadalara hazırlanması üçün müvafiq şerait yaradılacaq.

eneneleri ile seçilen, tecrübeli pedaqoji kollektive malik her iki lisey şagirdlerin yüksek hazırlıq seviyyesini temin etmek üçün zeruri maddi-texniki baza ile techiz edilecek.

Bununla yanaşı, şagirdler dövlet hesabına gündelik yemek ve ehtiyac yarandıqda yataqxana ile temin olunacaqlar.

Liseylere qebul imtahanları 15-16 avqust 2014-cü il tarixlerinde iki merhelede keçirilecek. Birinci merhelede namizedlerin intellektual potensialını müeyyen etmek üçün psixoloji test teşkil olunacaq. İkinci merhelede VII sinif şagirdleri Azerbaycan dili ve riyaziyyat, VIII ve IX sinif şagirdleri ise Azerbaycan dili, riyaziyyat, fizika, kimya ve biologiya fenlerinden liseylerin profiline uyğun olaraq imtahan verecekler.

Müsabiqede iştirak etmek isteyen şagirdler avqustun 12-dek liseylerde yaradılmış qebul komissiyalarına erize ile müraciet ede bilerler.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar