İş axtaranların diqqetine
14 Oktyabr 2014 Çərşənbə Axşamı 11:58
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tələbə və məzunlara 500-ə yaxın iş yeri təklif edib.
emek ve ehalinin Sosial Müdafiesi Nazirliyi (eeSMN) yanında Dövlet Meşğulluq Xidmetinin telebe ve mezunların emek bazarına inteqrasiyası meqsedile «Karyerada ilk addım» devizi altında növbeti aktiv meşğulluq tedbiri oktyabrın 14-de Azerbaycan Turizm İnstitutunda keçirilib.

Nazirlikden ANS PRESS-e verilen melumata göre, aktiv meşğulluq tedbirinde 3-ü dövlet, digerleri qeyri-dövlet sektoruna aid olan, esasen turizm ve otelçilik saheleri üzre fealiyyet gösteren ümumilikde 58 müessise terefinden 492 boş (vakant) iş yeri telebe ve mezunların seçimine teqdim olunub. Telebe ve mezunlara seçdikleri vakant iş yerlerine gönderişler verilib, habele peşe hazırlığına celb olunmaq, müveqqeti xarakterli işlerde çalışmaq isteyenlerin qeydiyyatı aparılıb.

Tedbir zamanı hemçinin telebe ve mezunlar mövcud emek bazarında onların ixtisaslarına olan telebat barede melumat elde edib, işegötürenlerle ilkin elaqeler qurub, hemçinin işegötürenler müasir teleblere cavab veren ixtisaslı kadrların seçimini aparmaq imkanı qazanıblar. Müessiselerin nümayendeleri terefinden telebe ve mezunlardan özleri barede şexsi melumatlar (CV-ler) qebul olunub.

Bununla yanaşı, tedbirde eeSMN ile BMT İnkişaf Proqramının birge “Azerbaycanda İnnovasiyanın ve Meşğulluğun İnkişafı” layihesi çerçivesinde fealiyyet gösteren Bakı SYSLAB Telim Tedris Merkezinin nümayendeleri de iştirak edib. Onlar terefinden telebe ve mezunlar iş axtarışında çetinlik çekdikleri teqdirde merkez terefinden teşkil olunan, iş axtarışının metodologiyası, iş axtarma şebekesinin müeyyen edilmesi, özünü işegötürene teqdim etmek, işe daxil olmaq üçün müsahibeye hazırlaşmaq, CV hazırlamaq ve s. barede bilik ve bacarıqlar aşılayan kurslara devet olunub.

Xatırladaq ki, cari ilin öten dövründe ölkenin paytaxtında ve regionlarında yerleşen ali tehsil müessiselerinde «Karyerada ilk addım» devizi altında keçirilen aktiv meşğulluq tedbirlerinde ümumilikde 669 nefere boş iş yerlerine gönderiş verilib. Hemin tedbirlerde 182 nefer peşe hazırlığına celb edilmek üçün qeydiyyata alınıb, 147 nefer müveqqeti xarakterli işlere gönderilib, 2824 nefer telebe ve mezundan özleri barede şexsi melumatlar (CV) qebul edilib.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar