İmkansız ailelerden olan telebelere xoş xeber
04 Fevral 2014 Çərşənbə Axşamı 16:19
Tehsil Nazirliyi imkansız ailelerden olan telebelere tehsil kreditlerinin verilmesinin şertlerini müeyyenleşdirmeye başlayıb.
Tehsil Nazirliyi imkansız ailelerden olan telebelere tehsil kreditlerinin verilmesinin şertlerini müeyyenleşdirmeye başlayıb. Nazirlikden bildirdiler ki, hazırda bununla bağlı teklifler hazırlanır. Nazirlikde hesab edirler ki, tehsil kreditinin verilmesi telebelerin tehsil haqlarının ödenilmesi ile bağlı problemlerini hell edecek, tehsilin hamı üçün elçatanlığı temin olunacaq.

Telebenin aztemintalı olub-olmaması ise dövletin azteminatlı aileler üçün müeyyen etdiyi kriteriyalara esasen bilinecek. Tehsil Kreditlerinin verilmesi ise banklar terefinden heyata keçirilecek

Tehsil Nazirliyinin resmisi, Cesaret Valehov: “Universitetlerle müqavileler bağlana biler, tehsil alan gencler tehsil kreditlerini mehz o bankdan alaraq çox az faizle ve hisselerle ödeye bilirler, bu zaman telebeye güc düşmür ve o rahatlıqla krediti ödeye bilir”.

Amma kreditin hansı faizle ve neçe ile verileceyi hele ki müeyyen edilmeyib. Tehsil Nazirliyinin resmisinin sözlerine göre bu yeni sistem Universitetlerde merheleli şekilde tetbiq edilecek. Helelik ise yaxın zamanlarda yalnız bir neçe Universitetde pilot layihenin reallaşması gözlenilir.DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar