İki mekteb direktoru işden qovuldu
01 May 2014 Cümə Axşamı 13:07
Tehsil Nazirliyi terefinden tehsil şöbesinin müdiri, böyük meslehetçi ve metodistine töhmet verilib.
Tehsil Nazirliyine Siyezen Rayon Tehsil Şöbesi, Terter rayon Evoğlu kend tam orta mektebi ve Laçın rayon Ağgöl kend ümumi orta mektebinin fealiyyetindeki nöqsanlarla bağlı daxil olmuş melumatlar operativ araşdırılıb.

ANS PRESS-in melumatına göre, bu barede Tehsil Nazirliyinin sektor müdiri Cesaret Valehov melumat verib. O bildirib ki, Siyezen rayon tehsil şöbesinin müdiri Refail Hacıyevin zeif nezareti neticesinde tabeliyinde çalışan işçiler vezife funksiyalarının icrası zamanı qanunvericiliyin teleblerine tam şekilde riayet etmeyib ve fealiyyetlerini müasir telebler seviyyesinde qura bilmeyibler. Bütün bunları nezere alaraq, Tehsil Nazirliyi terefinden Siyezen rayon tehsil şöbesinin müdiri Refail Hacıyeve, böyük meslehetçi Vahid Memmedova ve metodist Şehla eliyevaya töhmet verilib.

Terter rayon Evoğlu kend tam orta mektebinin direktor müavini Y.Meherremovun şikayeti esasında tedris ocağında araşdırma aparılıb. Aparılmış araşdırma zamanı melum olub ki, mektebin direktoru Natiq Kazımov fealiyyetinde ciddi nöqsanlara yol verib. Bele ki, IX-XI sinif şagirdlerinin derse davamiyyeti olduqca aşağı olsa da, bu barede jurnallarda heç bir qeydiyyat aparılmayıb. İşçilere esassız emek haqqı hesablandığına ve diger bu kimi nöqsanlara göre mektebin direktoru Natiq Kazımov tutduğu vezifeden azad edilib.

Laçın rayon Ağgöl kend ümumi orta mektebinde aparılan araşdırmaların neticelerine esasen müeyyenleşdirilib ki, müellimlerin ders planları düzgün tertib edilmeyib, sinif jurnallarında ve şexsi işlerde ciddi sehvlere yol verilib, emek intizamına düzgün riayet olunmayıb. İşine sehlenkar yanaşdığına ve telim-terbiye işinin teşkilinde yol verdiyi nöqsanlara göre mektebin direktoru Hidayet İbrahimov tutduğu vezifeden azad edilib.

Tehsil Nazirliyi terefinden vetendaşların müraciet ve şikayetlerinin bundan sonra da operativ araşdırılması ve müvafiq tedbirlerin görülmesi temin olunacaq.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar