Edliyye orqanlarında işlemek isteyenler imtahana girir
30 May 2014 Cümə 17:45
2014-cü il iyunun 3-de Edliyye orqanlarında işlemek isteyen namizedler üçün test imtahanı keçirilecek.
Telebe Qebulu üzre Dövlet Kоmissiyаsı 2014-cü il iyunun 3-de Edliyye orqanlarında işlemek isteyen namizedler üçün test imtahanı keçirecek.
TQDK-dan ANS PRESS-e verilen melumata göre, senedlerin qebulu edliyye Nazirliyi terefinden cari ilin fevral ayından başlamış ve mayın 26-da başa çatıb. İmtahanda iştirak etmek üçün 382 namized qeydiyyatdan keçib.

İmtahan saat 10:00-da Azerbaycan Texniki Universitetinin idman sarayında, (Bakı şeheri, A.Sultanova küçesi 5 ünvanında) keçirilecek.

İmtahana gelerken namizedler "İmtahana buraxılış vereqesi"ni ve şexsiyyet vesiqesini mütleq getirmelidirler. Gösterilen senedlerden biri olmadıqda namized imtahana buraxılmayacaq.

Namizedler "İmtahana buraxılış vereqesi"ni 31 may ve 2 iyun tarixlerinde saat 9-dan 18-dek şexsiyyet vesiqesini teqdim etmekle edliyye Nazirliyinin inzibati binasından götürmelidirler. İmtahan 3 saat davam edir ve nаmizedlere 100 suаldаn ibаret suаl kitаbçаsı teqdim оlunur: 80 suаl namizedin hüquq ve qanunvericilik sahesi üzre biliyini yoxlayır, 20 suаl ise nаmizedlerin mentiqi netice çıxarma qabiliyyetini müeyyen edir .

Namizedlerin balları hesablandıqda hüquq ve qanunvericilik sahesine aid test tapşırıqları üzre her düzgün cavab 1 bal, mentiqi netice çıxarma qabiliyyetini müeyyen eden test tapşırıqları üzre her düzgün cavab 0.5 bаllа qiymetlendirilir.

Toplanması mümkün olan maksimal bal 90-a beraberdir. Neticeler hesablandıqda yanlış cavablar düz cavabların neticesine tesir göstermir.

Test imtahanının yekununa göre 55 ve daha artıq bal toplamış namizedler uğur qazanmış hesab olunur. Hemin namizedlerin diger senedlerinin toplanması ve yoxlanılması bu merheleden sonra heyata keçirilecek ve qanunvericilikle müeyyen edilmiş teleblere cavab veren şexsler ikinci merheleye - müsahibeye buraxılacaqlar.

İmtahanın neticeleri hemin gün TQDK-nın internet saytında yerleşdirilecek.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar