Abel Meherremov universitetde rüşvetin çaresini tapdı
21 Fevral 2014 Cümə 15:05
Abel Meherremov telebenin mehkemede cezalandırılmasını ve bunun hamıya ders olacağını deyib.
Bu gün Bakı Dövlet Universitetininde bir telebe ile BDU rektoru Abel Meherremov arasında maraqlı bir dialoq yaşanıb. ANS PRESS-in melumatına göre, sual cavab zamanı bir xanım telebe qarşılaşdığı problemlerle elaqeli rektora sual ünvanlayıb:

"Men derslerimi oxuyuram ve hal hazırda 4-cü kursdayam. Tarix mellimi meni imtahannan kesib ve deyir ki sen pul vermemiş imtahandan keçmeyeceksen. Bu özbaşnalığa kim cavab verecek?"

Telebenin sualına özünemexsus cavab veren BDU rektoru telebenin mehkemeye verilmesini isteyib:

"Bu telebeni qeyde alın ve bu gün bu telebeni universitete ve müellime şer atmağına göre mehkemeye verin. Telebe mehkemede cezalandırılsın ve bu hamıya ders olsun".

Qeyd edek ki, bu gün tehsil sisteminde yeni islahatlarla bağlı daha etraflı izahatların verilmesi meqsedile Tehsil Nazirliyinin nümayendesinin iştirakı ile BDU-da görüş keçirilib. Görüşde Bakı Dövlet Universitetinin rektoru Abel Meherremovla yanaşı, Tehsil Nazirliyinin Elm, ali ve orta ixtisas tehsili şöbesinin müdir müavini Yaqub Piriyev, tehsil nazirinin müşaviri İlham Pirmemmedov ve digerleri iştirak edib.

Xatırladaq ki, dünen bir qrup telebe toplaya bilmedikleri kreditlere göre maliyye vesaitinin ödenilmesine etiraz olaraq BDU-nun qarşısında aksiya keçirib.DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar