17 genc alim Avropaya gönderilir
24 Sentyabr 2014 Çərşənbə 11:00
AMEA 17 genc alim ve mütexessisi doktorantura ve elmi-tedqiqat işine dair ixtisasartırma tehsili almaq üçün Avropanın elmi merkezlerine gönderilir.
17 genc alim Avropaya gönderilir.

Bu barede AMEA-nın prezidenti Akif Elizade serencam imzalayıb.

Azerbaycan Milli Elmler Akademiyasının (AMEA) 17 genc alim ve mütexessisi doktorantura ve elmi-tedqiqat işine dair ixtisasartırma tehsili almaq üçün Avropanın elmi merkezlerine gönderilir.

ANS PRESS-in melumatına göre, bu barede AMEA-nın prezidenti, akademik Akif elizade serencam imzalayıb. Genclerin xarice gönderilmesi "2007-2015-ci illerde Azerbaycan genclerinin xarici ölkelerde tehsili üzre Dövlet Proqramı" çerçivesinde heyata keçirilir. Gencler AMEA Reyaset Heyeti terefinden keçirilen müsabiqe yolu ile müeyyenleşdirilib ve onların xaricde tehsilinin maliyyeleşdirilmesi imkanları hazırda Tehsil Nazirliyi ile müzakire olunur. Tehsil müddeti akademiyanın razılığı esasında ve nazirlikle bağlanan müqavileye göre müeyyenleşdirilecek. Onlar bir çox Avropa ölkesi, o cümleden Rusiya ve Türkiyenin tanınmış universitet, elmi tedqiqat merkezi, müessise ve teşkilatlarını serbest şekilde seçibler.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar