Xanım Qafarova hereket ede bilmir
22 May 2014 Cümə Axşamı 12:10
Musiqili Komediya Teatrının aktrisası Xanım Qafarova nın veziyyeti pisleşib.
ANS PRESS-in melumatına göre, bu barede saytımıza açıqlama veren senetçi qanının keskin olaraq aşağı düşdüyünü bildirib. Artıq bir neçe gündür veziyyetinin pisleşdiyini deyen Xanım Qafarova hal-hazırda ona qan vurulduğunu ve hereket ede bilmediyini deyib:

“Qanım çox aşağıdır. Nece gündür ki, hekimler mene dayanmadan qan köçürür. Amma kimyaterapiya prosesindeki şüalar qanımı yeyir. Bu üzden de vurulan qanın mene bir xeyri yoxdur. Qan çetin tapıldığına göre, halım lap pisleşir. Özümde hereket ede bilmirem. Qoluma girmeseler bir addım bele ata bilmerem”.

Bundan elave aktrisa bildirib ki, bir neçe gün sonra tecili olaraq Türkiyeye müaliceye yollanmalıdır, amma sehheti buna imkan vermir.

Aktrisa açıqlamasında vurğulayıb ki, qana çox ehtiyacı var. Mayın evvellerinde qan köçürülmeyine baxmayaraq kimyaterapiya neticesinde qan seviyyesi yene de azalıb.

Qeyd edek ki, Xanım Qafarova xerçeng xestelikden eziyyet çekir. Heyder Eliyev Fondunun maliyye yardımı ile 3 defe emeliyyat olunub ve Türkiyede bir-birinin ardınca müalice kursu keçib.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar