Bank of Baku rehberi deyişdi
19 Mart 2014 Çərşənbə 11:46
Elmir Hebibullayev Bank of Baku ASC-nin Müşahide Şurasının sedri vezifesine seçilib.
Bank of Baku ASC-nin Sehmdarlarının Ümumi Yığıncağı keçirilib. ANS PRESS-in bankın resmi saytına istinaden verdiyi melumata göre, toplantıda bankın fealiyyetine dair bir sıra meseleler müzakire edilib. Müşahide Şurasının bir neçe üzvünün selahiyyetlerinin icra müddetinin bitmesi ve bankın böyümesi ile elaqedar olaraq terkibin genişlenmesi ve Müşahide Şurasının üzvlerinin selahiyyet müddetlerine yeniden baxılması meselesi nezerden keçirilib.

Qeyd edek ki, Müşahide Şurasının üzvleri ve sedri en çox 3 (üç) il müddetine seçile biler ve müddet bitdikde onların selahiyyet müddetinin uzadılması meselesine baxılmalıdır. Sehmdarların Ümumi Yığıncağının yekdil qerarı ile Elmir Hebibullayev Bank of Baku ASC-nin Müşahide Şurasının üzvü ve Müşahide Şurasının sedri vezifesine seçilib. Eyni zamanda Müşahide Şurasının üzvleri kimi bankın sehmdarı Elçin İsayevin ve bankın sehmdarının selahiyyetli nümayendesi İbrahim Memmedovun selahiyyetlerinin müddeti 3 il uzadılıb. Elçin İsayev Müşahide Şurası sedrinin Baş Müşaviri vezifesine teyin olunub. Bank of Baku ASC-nin İdare Heyeti Sedrinin müavini Eldar Hemidov Müşahide Şurasının yeni üzvü seçilib.

Xatırladaq ki, bir nece gün önce bir sıra kütlevi informasiya vasitelerinde “Bank of Baku”-nun Müşahide Şurasının sedrinin hebsine dair melumat yayılıb. E.İsayevin Milli Tehlükesizlik Nazirliyinin keçirdiyi emeliyyat neticesinde saxlanıldığı bildirilirdi. Melumatlara göre, Elçin İsayev çirkli pulların yuyulmasında ve İrandakı şeriklerile qanundankenar elaqelerde şübheli bilinib.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar