Ermeni esgerleri 15 yaşlı azerbaycanlı qızı yaralayıb
03 Avqust 2014 Bazar 19:39
Şınıx bölgesinin Göyelli kend sakini, IX sinif şagirdi Şelale Mais qızı Tağıyeva heyetlerinde oynayarken düşmen güllesine tuş gelib.
Ermenistan ordusu temas xettinin diger istiqametleri ile yanaşı, Gedebey istiqametinde de ordumuzun mövqelerini ve yaşayış menteqelerini aramsız olaraq ateşe tutmaqdadır.

Virtualaz.org saytının xeberine göre, bu gün günorta saatlarında Gedebeyin Ermenistanla hemserhed Şınıx bölgesinin Göyelli kend sakini, IX sinif şagirdi Şelale Mais qızı Tağıyeva heyetlerinde oynayarken düşmen güllesine tuş gelib.

Ş.Tağıyevanın valideynlerinin virtualaz.org saytına verdiyi melumata göre, ermeni güllesi 15 yaşlı qızın ayağından deyib. Yaralı Gedebey Rayon Merkezi Xestexanasına aparılıb ve orada ona tibbi yardım edilib. Hazırda yaralı xestexanadadır.

Ş.Tağıyevanın ailesi Göyelli kendinin en ucqarında, Ermenistan ordusunun “Sümüklü” dağındakı mövqelerinden görünen erazide yaşayır. Kend sakinlerinin bildirdiyine göre, ermeniler neçe gündür ki, kendin yuxarı hisselerini, habele otlaq sahelerini ve kend teserrüfatı işleri ile meşğul olan sakinleri müntezem olaraq ateşe tutur.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar