Ata zorladığı qızını hamile ere vermek istedi
06 Noyabr 2013 Çərşənbə 15:16
Daha sonra ise onu soyunduraraq qeyri-tebii yolla cinsi elaqede olub.
3 uşağı olan 40 yaşlı Faiq Ağayevin iki qızı başqa kendde olan ana babalarının evinde yaşayıb. Faiq ise oğlu ve heyat yoldaşı ile dağ kendinde yaşayıblar. Qış vaxtı dağ kendden qayınatasının evine gelen Faiq ailesi ile orada bir ay yaşayıb.

Bir gün Faiq 14 yaşına çatmayan qızı ile evde tek qalır. 40 yaşlı ata balaca qızına tamah salıb. Qızının azyaşlı olmasından istifade eden ata onunla oynamağa başlayıb. Daha sonra ise onu soyunduraraq qeyri-tebii yolla cinsi elaqede olub. Ata oynadıqları oyun barede qızına heç kime dememeyi tapşırıb.

Qızının sakit qaldığını gören Faiq her defe onunla evde tek qalanda onunla cinsi elaqede olub.

Bir gün artıq ağlı kesmeye başlayan qız atasından onunla niye bele etdiyini soruşub. Faiq qızına bildirib ki, her bir qız ere getmezden evvel öz atası ile cinsi elaqede olmalıdır ve bu olanlar ikisinin arasında qalır.

Bundan sonra Faiq qızını babasının evinden öz evine getirib. Ata her fürsetden istifade ederek öz çirkin emelini heyata keçirib.

Bir müddet sonra Faiq heyat yoldaşı ile Bakıya işlemeye gelib. Bu arada Faiqin bibisi ona zeng ederek qızını oğluna istediyini bildirib. Buna göre de Faiq arvadını Bakıda qoyaraq rayona qayıdıb.

Bibisinin elçilerini qebul eden Faiq qızını bibisi oğlu Sevman ile nişanlayıb.

Bacısı ile quda olan Faiq nişan merasiminden sonra Bakıya qayıdıb. Faiq Bakıya qayıtmazdan evvel artıq nişanlı qızını yene zorlayıb.

Bir müddet sonra nişanlı qızın qarnı şişmeye başlayıb. Ağrıları olan qızın anası Bakıda olduğundan o, gelecek qayınanası ile rayon xestexanasına gedir. Qızı müayine eden hekim onun hamile olduğunu bildirir.

Nişanlı qızın hamile olması qayınananı teeccüblendirir. O, gelininin oğlundan hamile olmasında şübhelenir.

Teze beyle söhbetden belli olur ki, o nişanlısına el de vurmayıb. Qız ise Sevmana qarnında daşıdığı uşağın atasından olduğunu bildirir.

Bu xeberi eşiden Faiq de Bakıdan yaşadıqları kende gelir. Qızının ondan hamile olduğunu bilen ata veziyyetden çıxmaq üçün gelecek kürekenini ve bibisi oğlunu şantaj etmeye başlayır.

Bele ki, Faiq kürekeninin 3 il evvel böyük bacısını Bakıda öldürüb yandırmasını bilib. Buna göre de Faiq Sevmandan qızının ondan hamile qalmasını boynuna almasını teleb edir. Faiq eks halda polise onun bacısını öldürmesini xeber vereceyi ile şantaj edir. Sevman qıza el vurmadığını bildirerek Faiqe elinden ne gelir get ele cavabını verir.

Kürekeni ile söhbetin alınmadığını gören ata rayon polis şöbesine gelerek qızının nişanlısı terefinden zorlanması barede şikayet edir. Şikayet esasında saxlanılaraq polise getirilen Sevman Ramazanov nişanlısını zorlamadığını, lakin 3 il evvel bacısını öldürerek yandırmasını etiraf edir.

Sevman Ramazanlı qayınatası ve dayısı oğlu olan Faiq Ağayevin teklifini de polise bildirir.

Aparılan araşdırmalar neticesinde her iki fakt tesdiqini tapır. Ekspertizaların neticesi ile Sevmanın ifadesi üst-üste düşür.

İstintaqa ifade veren qız da atası terefinden mütemadi olaraq zorlandığını bildirir.

Zorlama faktına göre, Faiq Ağayeve qarşı qızını zorladığı üçün Cinayet Mecellesini 149-cu (zorlama) maddesi ile ittiham elan olunur.

Bu arada qızın anası onu Bakıya apararaq erinden hamile qalan qızının hamileliyini pozdurur.

Azyaşlı qızını zorlamaqda teqsirli bilinen Faiq Ağayev mehkemenin hökmü ile 15 il müddetine azadlıqdan mehrum edilib. Özünü günahkar bilmeyen ata hökmden apelyasiya şikayeti verir.

Lakin Apelyasiya Mehkemesi F.Ağayevin baresinde birinci instansiya mehkemesinin hökmünü qüvvede saxlayıb.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar