Gece yatıb, seher durmayan esgerin fotoları
19 Dekabr 2013 Cümə Axşamı 15:23
Şekillerden görünür ki, Orxan Alıyev cüsseli, ezeleli, fizionomiyasından tamamile sağlam olduğu görünen bir gencdir.
Yaxınları 10 gün evvel Naftalandakı "N" saylı herbi hissesde dünyasını deyişen 19 yaşlı esger Orxan Alıyevin şekillerini yayıblar. ANS PRESS-in "Müsavat" qazetine istinaden verdiyi melumata göre, şekillerden görünür ki, Orxan cüsseli, ezeleli, fizionomiyasından tamamile sağlam olduğu görünen bir gencdir.

Qeyd edek ki, ölümünden 10 gün evvel herbi xidmetden mezuniyyete eve geldiyini deyen qardaşı Rövşen Alıyev bu ilin sonu Orxanın herbi xidmetde 1 ili tamam olacağını bildirib. O qardaşının ölümünde bir çox uyğunszluqların olduğunu deyir.

Gedebey rayonundan heqiqi herbi xidmete çağrılan Orxanın yatıb ayılmadığı iddia edilir ve merhumun yaxınları ölümü müemmalı hesab edir. Orxanın idmançı olduğunu ve seliqeli herbi qulluqçu kimi tanındığını deyen atası Şirazi Alıyev oğlunun öldürüldüyünü hesab edir. Alıyevvler ailesi Orxanın sehheti ile bağlı heç bir problemin olmadığını deyir ve bu mesele ile bağlı kenardan da ekspertler celb edile bileceyini istisna etmir.

Müdafie Nazirliyi çavuş Orxan Alıyevin yatıb ayılmadığını ve ürek çatışmazlığından dünyasını deyişdiini deyir. Seslenen iddilarla bağlı meseleni araşdıran Herbi Prokurorluqdan bildiribler ki, esgerin valideynleri Herbi Prokurorluqda qebulda olublar. Prokurorluqdan verilen melumata göre, Orxanın ölümü ile bağlı müvafiq ekspertizalar teyin edilib. Onun ölümü ile bağlı her hansısa bir mövqe söylemeyin tez olduğunu deyen prokurorluq ekspertizanın reyinin gözlemeyi meslehet görüb. Faktla bağlı araşdırmalar davam edir.DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar