ASAN ödeniş sistemi istifadeye verilib
17 Fevral 2015 Çərşənbə Axşamı 10:30
ASAN xidmet terefinden ASAN ödeniş sistemi terminalları vetendaşların istifadesine verilibıb.
Azerbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vetendaşlara Xidmet ve Sosial İnnovasiyalar üzre Dövlet Agentliyinin tabeliyinde olan 2 ve 3 saylı Bakı “ASAN xidmet” merkezlerinde “ASAN ödeniş” sistemi çerçivesinde terminallar vetendaşların istifadesine verilib.

ASAN xidmet ANS PRESS-e verilen melumata göre, ASAN ödeniş sistemi vasitesi ile vetendaşlar inzibati cerimeler ve mehkeme qerarlarının icrası üzre ödenişleri terminallar ve www.asanpay.az portalı vasitesi ile heyata keçire bilerler.

İlkin merhelede yalnız Yol Hereketi Qaydalarının (YHQ) pozulmasına göre cerimelerin ödenişi mümkündür. “ASAN ödeniş” terminalları vetendaşlara ödenişin qebulu ve qalıq pulun qaytarılması zamanı kağız ve qepik pullardan istifadeye imkan verir.

“ASAN ödeniş” sistemi “ASAN xidmet” merkezlerinde heyata keçirilen xidmet növlerinin ve elektron xidmetlerin genişlendirilmesi ve “Azerbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vetendaşlara Xidmet ve Sosial İnnovasiyalar üzre Dövlet Agentliyinin fealiyyetinin temin edilmesi haqqında” Azerbaycan Respublikası Prezidentinin 2012-ci il 5 sentyabr tarixli 706 nömreli Fermanında deyişiklikler edilmesi barede” Azerbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 11 fevral 110 nömreli Fermanına esasen yaradıl


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar