Danimarkada zorlamaya göre rekord tezminat
22 Oktyabr 2014 Çərşənbə 12:49
Danimarkada qadın uzun müddet meruz qaldığı ve depressiyaya sebeb olan cinsi tecvüze göre, rekord mebleğde tezminat elde edib.
Danimarkada belediyyeye bağlı şirketlerden birinin emekdaşı olan qadın uzun müddet meruz qaldığı ve depressiyaya sebeb olan cinsi tecvüze göre, rekord mebleğde tezminat elde edib. ANS PRESS-in melumatına göre, adi sevgi elaqesi kimi başlayan bu münasibet qadının iş vaxtı fiziki, işden sonra telefonla uzun müddetli tecavüz olunmasına sebeb olub. Bunun neticesinde depressiyaya düşen qadın emek qabiliyyetini itirerek vaxtından evvel pensiyaya çıxıb.

Tecavüz hadisesinden xeber tutan iş yeri zererçekmişe 25 000 kron (3 370 manat) mebleğinde bir defelik ödeniş teklif etse de qadın bunu qebul etmeyerek veziyyeti hemkarlar ittifaqı vasitesile “İş Qezaları” qurumuna çatdırıb.

Baş verenlerin qadında depressiya yartdığı, onun yaşadığı mehellenin xaricine çıxmadığı ve ömürlük fesada sebeb olduğu bildirilerek qurum terefinden zererçekmişe 3 milyon Danimarka kronu (404 700 manat) ödenilmesine qerar verilib.

Danimarka hemkarlar ittifaqının açıqlamasına göre, bu ölkede qadınların cinsi tecavüze meruz qalma nisbeti 17 ile 20 faizdir.

Melumata göre Danimarkada cinsi tecavüz iş qezası kimi qebnul olunur ve zererçekmişlerin ekseriyyeti 25 000 kronluq (3 370 manat) tezminatı qebul edir.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar