Vahid kart sisteminin tetbiqi mümkün olmayacaq
18 Avqust 2014 Bazar Ertəsi 12:56
Neqliyyat Nazirliyi (NN) terefinden Bakı Metropoliteni ile birge tetbiq edilmesi nezerde tutulan neqliyyatda vahid kart sisteminin tetbiqi mümkün olmayacaq.
“Azerbaycan Neqliyyat Nazirliyinin (NN) terefinden Bakı Metropoliteni ile birge tetbiq edilmesi nezerde tutulan neqliyyatda vahid kart sisteminin tetbiqi mümkün olmayacaq". Bunu açıqlamasında Neqliyyat Nazirliyi katibliyinin müdiri Namiq Hesenov deyib.

O bildirib ki, buna sebeb metronun tam ayrı struktur olması ve orada tetbiq olunan kart sisteminin tamamile ferqli formada calışmasıdır.

N. Hesenov sözlerine göre, evvelce metro kartlarının ictimai neqliyyatda da tetbiq olunması nezerde tutulub: “Lakin hazırda bu mümkün deyil. Çünki her iki qurumda kartların tetbiq olunduğu texnologiyalar feqlidir. Yeni quraşdırılan validatorlar master kart vasitesi ile idare olunur. Avtobuslar üçün nezerde tutulan kartlardan yalnız taksilerde, ictimai-iaşe müesselerinde ve avtobuslarda istifade etmek olar"

Nazirlik sözçüsü onu da elave edib ki, bu strukturlarda kart sisteminin tetbiqinin 2015-ci ilde tam yekunlaşması nezerde tutulur.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar