Sevil massivindən torpaq alanlar aksiya keçirir
15 Avqust 2014 Cümə 13:04
Abşeron rayonu erazisindeki Sevil yaşayış massivinin bir qrup payçısı etiraz aksiyası keçirib.
Avqustun 15-de Abşeron rayonu erazisindeki "Sevil" yaşayış massivinin bir qrup payçısı etiraz aksiyası keçirib.

ANS PRESS Azadlıq Radiosuna istinaden xeber verir ki, adamlar etiraz olaraq yaşayış binası tiken "Sevil" MTK-nin ofisi qarşısında toplaşaraq rehberlikeden tikinti işlerinin dayandırılma sebebleri ile bağlı onlara konkret cavab verilmesini teleb edibler.

"Biz "Sevil" MTK-dan ev tikmek üçün torpaq sahesi almışıq, amma birden-bire bizim tikinti işlerimizi dayandırıblar. Resmi qurumlar deyirler ki, bu işde korrupsiya ve vergiden yayınma halları olub ve mesele araşdırılanadek biz tikinti apara bilmerik".

Bir müddet evvel "Sevil" Massivi MTK-nın tesisçisi ve hemin kooperativin direktoru hebs olunublar. Her iki şexs «qanunsuz sahibkarlıq» ve «vergi ödemekden yayınma" da ittiham olunurlar.

Baş Prokurorluğun iyulun 25-de yaydığı melumatda bildirilir ki, Vergiler Nazirliyi "Sevil" Massivi MTK-da külli miqdarda vergilerin dövlet büdcesine ödenilmesinden yayındırılması faktını aşkar edib. Bununla bağlı Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarize Baş İdaresinde cinayet işi qaldırılıb.

Melumata göre, şirket rehberleri 2013-2014-cü illerde 172 min 507 manat mebleğinde sadeleşdirilmiş vergini dövlet büdcesine ödemeyibler.

O cümleden, onlar xüsusi razılıq (lisenziya) almadan qanunsuz sahibkarlıq fealiyyeti ile meşğul olub 100 min manata yaxın gelir elde etmekde ittiham edilirler.

İstintaq hesab edir ki, "Sevil" Massivi MTK-nın mesul şexsleri hem belediyyenin mülkiyyetinde olan 30 hektar perspektiv inkişaf torpaqlarını, hem de ayrı-ayrı şexslerin mülkiyyetinde olan "At yalı" ve "Sonalı sahesi" adlandırılan 110 hektar örüş torpaqlarını qanunsuz olaraq zebt edib ve vetendaşlara faizsiz kreditle satıb.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar