İsmayıllı rayon xestexanası istifadeye verilib
23 Sentyabr 2014 Çərşənbə Axşamı 13:51
İsmayıllı rayon xestexanası esaslı yenidenqurmadan sonra istifadeye verilib.
Azerbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Eliyev esaslı yenidenqurmadan sonra İsmayıllı Rayon Merkezi Xestexanasında yaradılan şeraitle tanış olub.

ANS PRESS-in AzerTAc-a istinaden verdiyi melumata göre, sehiyye naziri Oqtay Şireliyev dövlet başçısına burada görülen işler barede melumat verib.

Qeyd edek ki, 1978-ci ilde tikilen binada indiyedek esaslı temir işleri aparılmayıb. Sehiyye Nazirliyinin sifarişi esasında aparılan temir işlerine 2012-ci ilin avqustunda başlanılıb. esaslı temir işleri “İnam YR İnşaat” Mehdud Mesuliyyetli Cemiyyet terefinden heyata keçirilib. Yenidenqurma işleri çerçivesinde xestexananın erazisi hasarlanıb. Yaşıllıq sahesi salınıb. Bina su anbarı, elektrik yarımstansiyası ve generatorla techiz edilib.

Binanın foyesinde ulu önder Heyder Eliyevin ve Prezident İlham Eliyevin ölkemizde sehiyye sisteminin inkişafına gösterdikleri diqqeti eks etdiren fotostend yaradılıb. Xestexananın 105 çarpayılıq ikimertebeli binası 2,4 hektar erazide yerleşir. Binadakı iş otaqları ve palatalar bütün zeruri avadanlıqla techiz olunub. Xestexanada tecili yardım, qebul, laboratoriya, funksional diaqnostika, cerrahiyye, terapiya, pediatriya, mama-ginekoloji, reanimasiya, yoluxucu xestelikler, travmatologiya, hemodializ şöbeleri fealiyyet gösterir. Tibb ocağının fizioterapiya, rentgen-flüoqrafiya, ultrases müayinesi, elektro-kardioqramma ve diger kabinetleri de müasir avadanlıqla techiz edilib.

Xestexanada aparılan esaslı yenidenqurma işlerile tanışlıqdan sonra dövlet başçısı tibb ocağının kollektivi ve rayon ictimaiyyetinin nümayendeleri ile görüşüb.

DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar