Bakıda gizli qumarxana aşkar edilib
09 İyul 2014 Çərşənbə 13:56
2 nefer baresinde qanunla müeyyen olunmuş qaydada tedbir görülüb.
Daxili İşler Nazirliyi Baş Müteşekkil Cinayetkarlıqla Mübarize İdaresinin emekdaşları paytaxtda fealiyyet gösteren qumarxana fealiyyetinin qarşısını alıb.

Nazirliyin metbuat xidmetinden ANS PRESS-e verilen melumata göre, bu istiqametde keçirilen növbeti emeliyyat axtarış tedbirleri neticesinde Sebayel rayon Bayıl qesebesinde yerleşen kafede “poker” kart oyunları teşkil olunması müeyyen edilib. Araşdırmalarla melum olub ki, obyekti Sebayel rayon sakini, 31 yaşlı Elşad Kerimov kirayeye götürüb ve qumar oyunları teşkil edib.

Elşad Kerimov tanışı, 52 yaşlı Mahir esedovu da etrafına celb ederek qumar oyunlarına nezaret etmeyi ona tapşırıb. Her gün axşam saatlarından başlayan qumar oyunları gece saatlarınadek davam edib ve uduşdan elde edilen pulların bir hissesi obyekt sahiblerine çatıb. Qumarxanaya baxış zamanı oyun kartları ve qumar oyunlarına qoyulmuş külli miqdarda pul vesaiti aşkar edilerek maddi sübut kimi götürülüb. Qumar oyunlarında iştirak eden şexsler, elece de oyunların teşkilatçılığında teqsirli bilinen 2 nefer baresinde qanunla müeyyen olunmuş qaydada tedbir görülüb.

DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar