Türkiyeli müğenni Cem Adiran ölüb?
18 Avqust 2014 Bazar Ertəsi 13:59
Sosial mediada yayılan xebere göre Türkiyeli müğenni Cem Adiran avtomobil qezasına düşüb.
Türkiyeli meşhur müğenninin ölüm xeberi yayılıb.

ANS PRESS-in melumatına göre, Türkiyede ferqli ses tembri ve üslubu ile seçilen meşhur müğenni Cem Adiranın öten gün gece saatlarına avtomobil qezasına düşdüyü ve müğennini qeza neticesinde dünyasını deyişdiyi barede xeber yayılıb.

“Twitter” mikobloqunda “Allah Rahmet Eylesin CemAdrian" heşteqi gündemdeki mövzular siyahısına girib. Bütün perestişkarları şok yaşayıb ve xeberin doğru olmaması üçün dua edibler. Bir müddet ne müğenniden, ne de onun menecerinbden heç bir melumat verilmeyib. Adrianseverler sosial şebekede, "Cem Adrian öldü?", "Ceme heç ne olmasın" kimi postlar paylaşıblar.

Lakin daha sonra Cem “Twitter” hesabından yazdığı tvitle bütün şayielere son qoyub.
“Ölmek üçün bir az tezdir. İşsiz dostların xırda bir “zarafatı” olub bu. Sevgiler...” – deye müğenni ölüm xeberinin doğru olmadığını çatdırıb.

Müğenni öten gün Manavqatda dinleyicileri ile görüşüb, canlı ifa sonrası perestişkarları ile şekiller çekdirib.

Qeyd edek ki, Cem Adrian 1980-ci il noyabrın 30-da edirnede doğulub. esl adı Cem Filizdir. 7 oktavalıq sesi var. Ferqli sesine göre "Dünyanın 8-ci möcüzesi" hesab edilir. Oxuduğu janr - alternativ rock, caz, blues, a cappella, "new wave", elektronikadır. Musiqi heyatına 2003-cü ilden başlayıb.

DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar