Üzeyir Ceferov müstentiqler terefinden dindirilib
22 May 2014 Cümə Axşamı 18:18
Tanınmış herbçi jurnalist Uzeyir Ceferov bu gün Baş Prokurorluğun Ağır Cinayetlere dair İstintaq İdaresinin müstentiqleri terefinden dindirilib.
ANS PRESS-e melumat veren Üzeyir Ceferov bildirdi ki, dindirilme 2 saat yarıma qeder davam etdi. İstintaqçılar ondan 2001-ci ilde Azerbaycandan Ermenistana geden bir qrup nümayende heyetinin seferinin teferrüatları ile bağlı meqamlara aydınlıq getirmesini soruşublar.

Herbçi jurnalist istintaqçıların onunla çox böyük nezaketle davrandıqlarını söyledi ve qeyd etdi ki, ona hem de Rauf Mirqedirovla bağlı suallar ünvanlanmışdı.

Üzeyir Ceferov: “İstintaq sirri olduğundan, hansı suallara cavab verdiyimi aça bilmerem. Ancaq mene melum oldu ki, arada Azerbaycanın müsteqilliyi ve tehlükesizliyi barede çox ciddi meqamlar var. Ne yaxşı ki, bu meselelerin üstü vaxtında açılıb. Arada çox böyük meseleler var. Belke de bütün versiyalar yoxlanılıb, senedler ve faktlar temkinle tutuşdurulduqdan sonra bütün bunlar Rauf Mirqedirovun xeyrine olacaq. Men isterdim ki, tezlikle bütün heqiqetler üze çıxsın”, - deyen jurnalist istintaqın çox peşekar hüquq mühafize orqanı emekdaşları terefinden aparıldığını bildirdi.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar