Tansu Çiller çılpaq şekilleri ile şantaj olunub
14 Fevral 2015 Şənbə 09:44
Türkiye 50, 51 ve 52-ci hökumetlerinin baş naziri Tansu Çiller çılpaq foto şekilleri ile şantaj edilib.
Türkiye Cümhuriyyetinin 50, 51 ve 52-ci hökumetlerinin baş naziri Tansu Çilleri çılpaq foto şekilleri ile şantaj ederek ona tezyiq gösteribler. ANS PRESS-in yerli metbuata istinaden verdiyi melumata göre bu, 1997-ci ilde 28 fevral (28 şubat) post-modern herbi dövlet çevrilişi erefesinde baş verib.

Bu barede Türkiyenin tanınmış jurnalisti Emin Çölaşan “Saklıncalı gazeteci” kitabında yazıb. Kitabda jurnalist Uğur Dündarın hekiminden elde etdiyi Çillerin yarıçılpaq foto şekillerinin nece elden-ele gezdiyi yazılıb.
Baş verenleri Tansu Çillerin 1995-ci ilden beri müşaviri olan Hüseyn Kocabıyık da doğrulayıb:

“Tansu Çillerin hekiminden onun çılpaq foto şekillerini oğurlayırlar. Ertuğrul Özkök (jurnalist), Uğur Dündar, Mesud Yılmaz ve Emin Çölaşan şekilleri birbirlerine gösterirler, birbirlerine o şekli ikram edirler”.

Dündar, Özkök ve Çölaşanın hemin dövrde Aydın Doğanın sahibi olduğu “Hürriyet” qezetinde yazı yazdıqlarını deyen Kocabıyık Çillerin de hemin dövrde şantaja meruz qaldığını deyir:

“Bütün bunlar harda baş verir? “Menim qezetlerim jurnalistlerin şerefidir” – deyen Aydın Doğanın qezetinde. Bu insanlar şekilleri yaymamaq üçün, “İstefa ver!” – deyerek Çillere tezyiq gösterirler. Bu dövlet çevrilişi deyilmi?”.

Kocabıyık kitaba istinaden şekllerin Tansu Çillerin siyasi reqibi Mesud Yılmaza da gösterildiyini deyib:

“Bir gün Uğur Dündar Çillerin hekiminden oğurlanmış şekilleri Emin Çölaşana gösterir. Bu ayıb daha sonra Ertuğrul Özkökle de davam edir. Ve hetta foto şekiller Çillerin siyasi reqibi Mesud Yılmaza da gösterilir. Hetta şekillerin heqiqi olub olmadığı da araşdırılır”.

Qeyd edek ki, bu iddialar qarşısında Uğur Dündar her hansı bir açıqlama vermeyib.

Xatırladaq ki, Tansu Çiller daha evvel müsahibelerinden birinde 28 fevralın zererçekmişlerinden biri olduğunu demişdi.


DOSTLARINLA PAYLAŞ:

oyunlar